loadingimg

Wczytuję dane...
Producenci
Wyświetl produkty wybranego producenta:
Potrzebujesz pomocy??

biuro@naturica.pl

Facebook

Borowina

jest w rzeczywistości rodzajem torfu - specyficznym wytworem natury powstającym z roślin butwiejących w środowisku wodnym. Aby mogło dojść do jego powstania niezbędna jest obecność pewnej ilości drobnoustrojów i ograniczony dostęp powietrza. Borowina jest więc produktem organicznym, a co najważniejsze:

jest produktem bardzo dobrze tolerowanym przez ludzki organizm.

Właściwości lecznicze

Z uwagi na fakt, iż specyficzny skład borowiny sprawia, że zawarte w niej substancje lecznicze wnikają głęboko do organizmu (zjawisko tzw. dializy skórnej), borowina bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu:

- dolegliwości o charakterze reumatycznym i artretycznym, oraz we wszelkiego rodzaju stanach zapalnych w obrębie narządów ruchu i stawów z łuszczycowym zapaleniem stawów włącznie,

- dolegliwości bólowych o podłożu zwyrodnieniowym,

- nerwobóli, rwy kulszowej, oraz wszelkiego rodzaju porażeniach i niedowładach,

- chorób układu krążenia, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń krążenia w kończynach dolnych,

- chorób kobiecych z niedoczynnością hormonalną jajników włącznie,

- dolegliwości ze strony układu pokarmowego (stany zapalne, stany skurczowe, choroba wrzodowa).

Borowina w kosmetyce

Lecznicze właściwości borowiny doceniają nie tylko lekarze, ale i kosmetolodzy. Gabinety kosmetyczne coraz częściej oferują swoim klientkom

specjalistyczne zabiegi borowinowe pomagające w uporaniu się  z cellulitem  i wieloma innymi defektami związanymi z urodą.

W tym przypadku najcenniejsze są te składniki borowiny, które umożliwiają regenerację tkanek, odżywiają i zwiększają witalność tkanek, oraz umożliwiają usunięcie z organizmu nagromadzonych w nim toksyn.

  • Sortuj według:
  • Wyświetl poproduktów
Wyświetlono produktów na stronie: 28 / 28