loadingimg

Wczytuję dane...
BingoSpa - Szampon bez sles/sls z olejem arganowym
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:12,50 PLN
Koszt wysyłki od: 10.50 PLN
Produkt dostępny!
 • BingoSpa
 • Producent: BingoSpa
średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

Szampon bez SLES/SLS z olejem arganowym


BingoSpa - 
Szampon bez SLES/SLS z olejem arganowym

Olejek arganowy bardzo często nazywany jest złotem Maroka lub płynnym złotem Berberów. Dlaczego? Pozyskiwany jest on z drzewa arganowego (arginia spinosa), nazywanym drzewem życia, które rośnie jedynie w Maroku na obszarze równiny Souss. Olej pozyskiwany ze świeżych nasion jest niezwykle bogaty w witaminy oraz składniki mineralnei odżywcze, które doskonale wpływają na kondycje włosów. Wykorzystywany jest on w kosmetyce, zarówno do produkcji kosmetyków do ciała i włosów, jak i w trakcie zabiegów w salonach kosmetycznych i ośrodkach spa. Tradycyjnie olejek arganowy jest wykonywany przez kobiety pochodzące z plemion berberyjskich. Co ciekawe na wykonanie jednego kilogram oleju potrzeba aż 30 kilogramów orzechów, z których uzyskuje się około 3 kilogramów nasion.

O jego skutecznym działaniu, a zarazem delikatności, może świadczyć to, że rdzenne plemiona afrykańskie zamieszkujące tereny występowania drzewa arganowego wykorzystują olej do pielęgnacji skóry dzieci, a nawet niemowląt.

Jest on niezwykle bogatym źródłem kwasów tłuszczowych nienasyconych, w głównej mierze omega 6 i 9, które wnikają w głąb włosów, wraz z witaminami (witamina E i witaminy z grupy B) odżywiając je. W znacznym stopniu pozwala on na regenerację włosów jak i skóry głowy, łagodzi jej podrażnienia oraz ułatwia leczenie drobnych ran.

Jest to naturalny środek kosmetyczny, który przeznaczony jest dla osób o bardzo wrażliwej skórze, gdyż jej nie podrażnia, a wręcz przeciwnie – pomaga łagodzić skutki działania czynników zewnętrznych, np. podrażnień wywołanych detergentami zawartymi w różnych kosmetykach. Właśnie z uwagi na swoje właściwości olej arganowy został jednym ze składników szamponu, który nie zawiera SLES i SLS, czyli składników wywołujących podrażnienia u osób z wrażliwą skórą. Dzięki temu szamponu mogą używać naprawdę wszyscy, nawet osoby o bardzo delikatnej skórze głowy, które czują dyskomfort przy stosowaniu innych kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Stosując regularnie szampon bez SLES i SLS z olejem arganowym BingoSpa można uzyskać piękne, zdrowe i odżywione włosy bez obawy o podrażnienia. Wystarczy umyć głowę a taki sam sposób jaki stosuje się inne tego typu kosmetyki – nałożyć go na mokre włosy, wmasować, po czym spłukać.

Pojemność: 100 ml


Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...