Strona główna1 » Ciało2 » 4 mity na temat cellulitu, w które wierzysz...

4 mity na temat cellulitu, w które wierzysz...... i dlatego właśnie nie możesz się pozbyć pomarańczowej skórki.

 
 
Niestety cellulit wciąż dla wielu kobiet jest problemem, z którym nie potrafią sobie poradzić. Wszystko dlatego, że internet przepełniony jest bzdurami, w które wierzymy i co gorsza przekazujemy dalej.

 

 
Cellulit to nie to samo co cellulitis!


Szczupłe osoby też mogą mieć pomarańczową skórkę!


I to wcale nie prawda, że mężczyźni cellulitu nie mają!

 

 
Warto zatem zweryfikować informacje, które znajdujemy w sieci. Zwracajmy też uwagę na to kto te informacje publikuje i czy przypadkiem nie czytamy reklamy produktu, który jedyne co usunie to kasę z naszego portfela.

Ponieważ w temacie cellulitu jesteśmy na bieżąco od lat wiemy, że są 4 mity, które na jego temat krążą. Zanim zaczniesz walkę z pomarańczową skórką musisz o tym wiedzieć.

 

4 mity na temat cellulitu

4 mity na temat cellulitu

 

1. Cellulit to problem związany z otyłością

 

 
Cellulit jest problemem hormonalnym i z otyłością ma niewiele wspólnego. Pierwsze problemy z cellulitem zauważymy, gdy w naszym organizmie pojawia się nadmiar estrogenów przy jednoczesnym spadku progesteronu. Oczywiście gdy źle się odżywiamy i mamy mało ruchu to sprzyjamy nagromadzeniu się cellulitu pod skórą, ale warto też zaznaczyć fakt, że nie wszystkie otyłe osoby cellulit mają. W drugą stronę też to działa - przejrzyjcie zdjęcia modelek - niektóre z nich mają cellulit większy niż ty!
 

 

2. Cellulitu można się pozbyć tylko w profesjonalnym gabinecie

 

 
Kolejny mit w który wierzą wszystkie te kobiety, którym się nie udało wygrać z cellulitem. Nie da się usunąć cellulitu w domu, więc pójdę do specjalisty, który wykona zabieg usuwania cellulitu i będzie po problemie. Serio? Jeden zabieg usuwania cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej kosztuje 10-200 zł. Efekty zabiegu zobaczymy dopiero po wykupieniu całej serii. Jednej osobie wystarczy 5 zabiegów, innej potrzeba będzie 10. Załóżmy, że te 5 zabiegów wystarczy.
 
5 zabiegów w gabinecie x 200 zł = 1000 zł
 
Wracamy po tej serii zabiegów do domu szczęśliwe, że cellulitu już nie mamy, a za jakiś czas co? Płacz! Bo cellulit wrócił! Tak, cellulit wraca! Nie da się go usunąć raz na zawsze! Jeśli nie zaczniemy zdrowo się odżywiać, unikać produktów, które cellulit powodują, prowadzić aktywny tryb życia, to żadne nawet najdroższe zabiegi nie pomogą. O wiele lepiej jest wykonywać regularnie zabiegi body-wrappingu i zmienić swoją dietę niż wydawać pieniądze na zabiegi, które same w sobie jedyne co dają to dość szybki efekt, ale za t na krótko. Nasze stałe klientki to potwierdzają (sprawdź jak robić body-wrapping i jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć).
 

 

3. Cellulit to tylko problem kobiet

 

 
Kolejny mit, który krąży już nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn. Wbił się zapewne tak mocno do głowy za sprawą takich dowcipów:
 
"Dlaczego faceci nie mają cellulitu? - Bo to brzydko wygląda!"
 
Niestety zła wiadomość panowie! Też możecie mieć cellulit i chociaż występuje u was znacznie rzadziej niż u kobiet, to nie cieszcie się tak że cellulit zarezerwowany jest wyłącznie dla płci pięknej. Mężczyźni, którzy cellulit mają najczęściej borykają się z problemami hormonalnymi i przyjmują leki z hormonami kobiecymi.
 

 

4. Wystarczy się smarować codziennie kosmetykiem na cellulit, by on zniknął

 

 
To też nieprawda. To chyba byłoby zbyt proste, aby było prawdziwe. Gdyby samo smarowanie się drogim kosmetykiem wystarczyło, problem cellulitu by nie istniał.

 

Po pierwsze, aby usunąć cellulit musimy przestać go karmić (dieta antycellulitowa i unikanie produktów, które cellulit powodują to podstawa).

 
Po drugie, aby usunąć cellulit trzeba zacząć go spalać (codzienna dawka ruchu to konieczność, gdy użyjemy spalacza tłuszczu efekty osiągniemy szybciej).
 
Po trzecie, aby pozbyć się cellulitu na dłużej musimy pilnować, by nie miał szansy wrócić i tutaj właśnie swoją rolę spełniają zabiegi domowe. Peeling, masaże, body-wrapping - pomogą, ale same w sobie nie są w stanie usunąć cellulitu. Nie dajmy się więc nabrać na drogie kosmetyki! Kosmetyki wcale nie muszą być drogie, muszą być skuteczne!
 
alt
 
Nasze koncentraty antycellulitowe mają działanie rozgrzewające, poprawiające ukrwienie i jędrność skóry, drogie nie są, ale za to są cholernie wydajne i skuteczne. Po wysmarowaniu ciała koncentratem i owinięciu się folią na pół godziny - skóra staje się jędrna, gładka, miła w dotyku - po pierwszy krok to redukcji cellulitu, reszta w twoich rękach.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl