Strona główna1 » Ciało2 » Dlaczego nie możesz się pozbyć rozstępów? Podam ci 9 powodów!

Dlaczego nie możesz się pozbyć rozstępów? Podam ci 9 powodów!Rozstępy podobnie jak cellulit bardzo szpecą ciało. Kobiety często nie radzą sobie z tymi niedoskonałościami. Próbują na różne sposoby pozbyć się zarówno cellulitu jak i rozstępów. O ile cellulitu pozbyć się jest łatwiej, o tyle z rozstępami tak łatwo nie będzie. W wielu przypadkach jest już za późno. Jeśli masz świeże rozstępy, które charakteryzują się tym, że są różowe, miękkie - masz jeszcze szansę domowymi sposobami wygładzić skórę. W przypadku białych, przestarzałych blizn jest to niemożliwe. Stare rozstępy usuniesz tylko w gabinetach medycyny estetycznej, domowymi zabiegami możesz je lekko wybielić, sprawić, że staną się mniej widoczne.Wiele kobiet nie rozumie, że rozstępy to nic innego jak blizny na skórze. Nie wystarczy posmarować skóry kremem, na którym napisane jest "Krem na rozstępy" i czekać na efekty. O skórę trzeba dbać jeszcze zanim pojawią się na niej rozstępy, a gdy zaczną się tworzyć musimy reagować szybko! Podamy ci dzisiaj 9 najczęstszych powodów dla których kobiety nie potrafią pozbyć się rozstępów. Mamy nadzieję, że to pomoże ci poprawić błędy i zacząć działać tak, by rozstępy w końcu przestały być dla ciebie utrapieniem.


 

9 powodów dla których nie możesz się pozbyć rozstępów

 

alt

 


1. Za późno zauważyłaś, że masz rozstępy

To najczęstszy problem kobiet, które nagle uświadamiają sobie, że nie chcą mieć rozstępów, więc warto było je usunąć. No tak, tylko jak to zrobić, przecież mam je od 5 lat!?

Największe szanse na powodzenie w walce z rozstępami będziesz miała wtedy kiedy zaczniesz się ich pozbywać już na pierwszym etapie ich tworzenia, gdy są jeszcze czerwone. Gdy rozstępy zbledną twoje szanse maleją, także obserwuj się! Różowe zmiany, rysy, pęknięcia na skórze to pierwszy i ostatni dzwonek. Działaj, albo przegrasz!

2. Wierzysz w bajki o oliwkach

Wiele dziewczyn niestety wierzy w to, że jak będzie natłuszczać skórę byle czym (np. zwykłą oliwką), to nie będzie rozstępów. Nic bardziej mylnego! Samo natłuszczanie nie pomoże ci pozbyć się rozstępów. Na skórę trzeba działać specjalnymi kosmetykami. W przeciwnym razie gdyby byle co pomagało na rozstępy, nie byłyby one żadnym problemem.


3. Zapominasz o prawidłowej pielęgnacji

Niestety to przykre ale często źle pielęgnujemy naszą skórę. Jeśli wiemy, że mamy skłonności do rozstępów, albo jeśli zachodzimy w ciążę, to już wiemy, że jesteśmy bardziej narażone na pekanie skóry. Mimo tego nie robimy nic żeby zapobiegać powstawaniu rozstępów. Dziwne jest to, że wolimy walczyć niż zapobiegać. 


4. Stosujesz nieodpowiednie kosmetyki

Zanim uwierzysz w bajki jakimi karmi cie reklama zastanów się czy krem za 30 zł usunie rozstępy? Czy krem, który składem nie odbiega od innych drogeryjnych specyfików może ci pomóc? Warto powtórzyć raz jeszcze - gdyby zwykłe kremu z drogerii usuwały rozstępy ten problem by nie istniał! W takim razie co na rozstępy? Kolagen Silver - przeczytaj o nim. Jest naturalnym żelem, który pomaga odbudowywać uszkodzone komórki skóry. Nie zawiera konserwantów, nie jest niczym rozcieńczony, nie uczula.


5. Za szybko się poddajesz

Niestety z rozstępami to jest tak, że potrafią się zrobić bardzo szybko, ale walczymy z nimi długo. Wiele osób niestety poddaje się, bo brak im samodyscypliny i samozaparcia. Nie wkurzaj się jeśli nie zobaczysz szybko efektów. Na to niestety będziesz musiała poczekać. Pracuj codziennie nad rozstępami, masuj się, wcieraj kolagen, a w końcu zobaczysz efekty. Niczym maratończyk dobiegniesz do mety :)


6. Czytasz bzdury i wierzysz w bzdury

Jeśli trafisz na nieodpowiednią stronę możesz się naprawdę naczytać bzdur o rozstępach. Jak to niby nie da się z nimi walczyć, jak to tylko chirurg może pomóc, albo że w ogóle nikt ci nie pomoże... czytasz i wierzysz w takie bzdety. No to jak masz wygrać z rozstępami skoro wierzysz w to, że rozstępy są na zawsze i tylko chirurg potrafi sobie z nimi poradzić. Dam ci radę, nie wierz w nic co piszą dopóki sama nie spróbujesz. I na pewno nie wiesz w coś czego nie zobaczysz, nie dotkniesz, nie przeżyjesz.


7. Wciąż popełniasz te same błędy


Niektóre osoby chociaż wiedzą dokładnie co jest u nich powodem pękania skóry to i tak wciąż popełniają te same błędy. Wciąż wierzą w mit o oliwce, albo że krem z drogerii usuwa rozstępy.


8. Zapominasz o zabiegach wspomagających


Aby pozbyć się rozstępów nie zapominajmy, by przynajmniej raz w tygodniu zrobić masaż, peeling, body-wrapping. Samo wysmarowanie skóry nie wystarczy, trzeba jej jeszcze pomóc wchłonąć kosmetyk. Masaże, peeling i body-wrapping to najlepsze sposoby zarówno na cellulit jak i na rozstępy.


9. Nie suplementujesz się


Suplementacja jest bardzo ważna. Wspomaga skórę od wewnątrz, mobilizuje ją do regeneracji, do walki z rozstępami. Łykaj witaminy, odżywiaj się zdrowo, pamiętaj, że dla zdrowej skóry bardzo ważna jest witamina E, A, C, B 12, biotyna.

 

Sprawdź nasze propozycje specjalistycznych kosmetyków na rozstępy.

 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl