Henna do brwi – czym jest ten produkt i co warto wiedzieć na jego temat?

0
833

Odpowiednia stylizacja brwi nadaje twarzy charakteru i pozwala niemal całkowicie odmienić jej wygląd. Wyraźnie zaznaczoną linię brwi można osiągnąć przy pomocy długotrwałej koloryzacji wykonanej z zastosowaniem naturalnej henny.

Czym jest henna do brwi?

Henna do brwi to naturalny składnik roślinny, który pozyskuje się z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Co ciekawe, to preparat, który w kosmetyce i fryzjerstwie stosuje się już od wielu wieków. Była ona używana w okresie starożytnego Egiptu – między innymi do wykonywania tymczasowych tatuaży. Z uwagi na niski koszt eksploatacji, a także możliwość łatwego osiągnięcia pożądanych efektów, barwnik ten chętnie wykorzystywany jest także we współczesnej kosmetyce.

W nowoczesnych preparatach poza roślinną henną znaleźć można także dodatkowe składniki, których zadaniem jest utrwalenie i wzmocnienie efektu.

Kto może zdecydować się na hennę do brwi?

Henna do brwi to zabieg, który można przeprowadzić zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Z racji tego, że jest to produkt naturalnego pochodzenia, może być stosowany również przez osoby o stosunkowo wrażliwej cerze. Bardzo ważne jest jednak przeprowadzenie próby uczuleniowej – nałożenia niewielkiej ilości preparatu na odsłonięty fragment skóry, aby przekonać się, że nie nastąpi reakcja alergiczna. Z racji tego, że przy pomocy henny można osiągnąć efekty o różnym natężeniu, na zabieg ten decydują się osoby w różnym wieku – także te z bardzo jasnym naturalnym odcieniem cery i włosów.

Henna do brwi – przeciwwskazania

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że możliwość wystąpienia reakcji alergicznej należy do rzadkości, jednak nie można całkowicie jej wyeliminować. Dlatego wykonanie wyżej wspomnianej próby uczuleniowej jest tak ważne. Henny można używać  w sytuacji, kiedy okolica brwi nie jest dotknięta żadnymi problemami skórnymi, takimi jak podrażnienia bądź też poważne zmiany trądzikowe. W sytuacji, kiedy włoski są dość mocno przerzedzone i bardzo słabe, lepiej zrezygnować z nakładania na nie henny, skupiając się na wcześniejszej poprawie ich stanu.

Jakie są dostępne rodzaje henny?

Występuje ona na rynku w wielu wariantach. Różnią się one od siebie parametrami, ceną, a także – efektami zastosowania. Najpopularniejsze wersje henny to:

  • pudrowa – gwarantuje matowy, szlachetny efekt, często wykorzystywana jest w punktach usługowych,
  • proszkowa – najpopularniejszy typ. Występuje pod postacią drobno zmielonego proszku, który łączy się z wodą utlenioną, a następnie – aplikuje na brwi,
  • kremowa – jest to trwały i wydajny preparat, który przybiera konsystencję kremu. Zapewnia dość mocny efekt, który sprawdza się w przypadku siwych włosków. Uwaga – henna kremowa potrafi zabarwić skórę, dlatego przed wykonaniem zabiegu warto ją zabezpieczyć,
  • żelowa – charakteryzująca się delikatną formułą, polecana osobom, którym zależy na naturalnym, lekkim efekcie.

Jak widać, istnieje tak wiele rodzajów henny, że każdy znajdzie ten, który odpowiada jego potrzebom i oczekiwaniom.

Leave a reply