Makijaż permanentny — podkreśl swoje piękno

0
626

Makijaż permanentny to rozwiązanie dla kobiet, które chcą zaoszczędzić czas przeznaczany na codzienny makijaż, a jednocześnie pragnących podkreślić swoje naturalne piękno. Dzięki temu mogą się poczuć wyjątkowo w każdej sytuacji bez konieczności przesiedzenia przed lustrem kilkudziesięciu minut każdego dnia.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to technika trwałego makijażu, która polega na wprowadzeniu do zewnętrznych warstw skóry hipoalergicznych barwników syntetycznych. To świetna alternatywa dla tradycyjnego makijażu. Usługę taką uzyskamy w wielu salonach kosmetycznych i możemy ją ponawiać, gdy efekt po jakimś czasie zniknie. Jednak sam efekt często utrzymuje się nawet kilka lat, więc przez dłuższy czas nie będziemy musiały martwić się umawianiem kolejnej wizyty. Co ważne taki zabieg najczęściej dotyczy podkreślenia konturu ust lub ich wypełnienia, ale również wykonania trwałej kreski na powiekach czy podkreślenia zarysu brwi. Makijaż permanentny Zielona Góra to nie tylko zabiegi upiększające, możemy skorzystać także z opcji tuszowania blizn oraz przebarwień.

Kiedy warto poddać się tej usłudze?

Powodów do skorzystania z makijażu permanentnego jest wiele. Zazwyczaj na ten zabieg decydujemy się, gdy:

  • chcemy zmienić naturalny kształt brwi;
  • zmagamy się ze słabymi włoskami brwiowymi;
  • mamy delikatną i wąską linię brwi;
  • nie potrafimy samodzielnie się malować;
  • nasz czas jest wypełniony po brzegi i brakuje nam chwili dla siebie.

Ponadto makijaż permanentny się nie rozmazuje ani nie musimy go nieustannie poprawiać, dzięki czemu cały czas wyglądamy zjawiskowo. Nie wpływa na to również spożywanie posiłków, co jest kolejnym dużym plusem.

Makijaż permanentny – dla kogo?

Perfekcyjny wygląd jest wymagany w wielu miejscach pracy. Jednak zabieganie i wszelkie skrajne warunki panujące w pomieszczeniach mogą nam pokrzyżować plany, gdy na co dzień malujemy się w tradycyjny sposób. Makijaż permanentny to najlepsze rozwiązanie w takich sytuacjach. Dlatego powinny z niego korzystać:

  • zapracowane mamy;
  • kobiety pracujące w dużych korporacjach;
  • kelnerki i kucharki przebywające w wysokich temperaturach;
  • lekarki oraz pielęgniarki;
  • trenerki fitness.

Nieskazitelnym wyglądem natomiast będziemy cieszyć się przez długi czas, a jednocześnie ograniczymy zawartość naszej kosmetyczki.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to świetne rozwiązanie, które pozwala na otrzymanie świetnego efektu przez względnie długi czas. Niestety nie każdy może sobie na takie udogodnienie pozwolić. Na taką usługę nie powinny zapisywać się kobiety w ciąży czy cierpiące na choroby nowotworowe. Takie przeciwwskazania dotyczą również osób ze zmniejszoną krzepliwością krwi. Przed poddaniem się zabiegowi warto także skonsultować się z kosmetyczką, czy nie wykorzystuje ona pigmentów lub środków, które wywołają reakcję alergiczną. Jeżeli jednak mamy możliwość skorzystania z makijażu permanentnego, warto spróbować i przekonać się na własnej skórze, jak wygodne jest to rozwiązanie.

Leave a reply