Medycyna estetyczna – dla kogo?

0
657

Głównym celem medycyny estetycznej jest odmłodzenie skóry, pozbycie się nieestetycznie wyglądających zmarszczek, bruzd, blizn, przebarwień i rozstępów. Uzyskane efekty znacząco poprawiają samoocenę i podnoszą pewność siebie. Medycyna estetyczna to idealna metoda na spowolnienie procesów starzenia i zredukowanie ww. niedoskonałości. W jej zakres wchodzi lifting wolumetryczny, korekta blizn pooperacyjnych, pourazowych i potrądzikowych, ujędrnianie skóry, wyrównanie asymetrii ust, wypełnianie zmarszczek, mezoterapia igłowa, a także peelingi medyczne. Każdy z tych zabiegów znacząco poprawia samopoczucie zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy coraz chętniej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej jest laser frakcyjny. Zabieg ten powoduje silną stymulację skóry do regeneracji i odbudowy. Dzięki niemu wygładzeniu ulegają zmarszczki, poprawia się napięcie skóry i jej nawilżenie. Zabiegi laserowe znajdują również zastosowanie w leczeniu przebarwień. Natomiast w przypadku zmian naczyniowych (pajączki, naczynka) stosowane są lasery diodowe lub urządzenia typu IPL.

Prosty sposób na walkę z niedoskonałościami skóry

Medycyna estetyczna skierowana jest nie tylko dla osób, u których już pojawiły się oznaki starzenia. Zabiegi mogą być wykonywane u pacjentów chcącym zachować młodość przez dłuższy czas lub pozbyć się defektów skóry bez względu na płeć i wiek. Medycyna estetyczną cieszy się dużą popularności u osób starszych, jak i młodszych w przypadku, których wykonuje się m.in. zabiegi usuwające blizny potrądzikowe, przebarwienia lub rozstępy. Zdarza się, że zabieg wykonywany jest także u dzieci np. w celu usunięcia brodawek lub leczenia naczyniaka. W medycynie estetycznej wiek nie gra roli, gdyż nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych tj. promieniowanie słoneczne, nieodpowiednia dieta, stres itp. Zabiegi te są godne uwagi za sprawą niewielkiej inwazyjności, krótkiego czasu rekonwalescencji, a także możliwości uzyskania spektakularnych efektów w poprawie wyglądu skóry. Wykonywanie ich przez wykwalifikowanych lekarzy to także gwarancja bezpieczeństwa.

Kto powinien zdecydować się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są dla osób chcących usunąć blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe, rozstępy, przebarwienia, a także rumień. Dzięki nim można pozbyć się trądziku różowatego i pospolitego. Medycyna estetyczna jest dziedziną pozwalającą na odmłodzenie wyglądu poprzez usunięcie zmarszczek i wykonanie liftingu twarzy. Zabiegi są pomocne także w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Pozwalają one na wymodelowanie sylwetki.

Medycyna estetyczna jest niezwykle pomocna w leczeniu nadpotliwości. Niejednokrotnie zdarza się, że nadmierne pocenie w okolicy pach, dłoni, stóp, a także innych partiach ciała wpływa znacząco na obniżenie pewności siebie. W takich przypadkach przeprowadza się terapie toksyną botulinową i radiofrekwencję mikroigłowa 3d. Zabiegi z tej dziedziny medycyny wykorzystuje się również do leczenia bruksizmu, czyli przypadłości polegającej na mimowolnym zaciskaniu i zgrzytaniu zębów, co przyczynia się do ich uszkodzenia, a w efekcie utraty. Do tego celu stosuje się toksynę botulinową.

Dzięki medycynie estetycznej można również zapobiec wypadaniu włosów i łysieniu, dzięki wykonaniu mezoterapii skóry głowy, która powoduje jej rewitalizację, a także normalizuje prace gruczołów łojowych, wzmocnienie włosów, a także pobudza mieszki włosowe do wzrostu włosów. Mezoterapia igłowa jest skuteczna w zahamowaniu procesu ich wypdania.

Leave a reply