Depilacja laserowa Gdańsk – wybierz mądrze

0
397

Depilacja laserowa w Gdańsku to coraz częściej wybierany zabieg głównie ze względu na trwałe efekty i zadowolenie osób, które z niego skorzystały. Zarówno kobiety jak i mężczyźni często już mają dość zwykłych maszynek, ponieważ po ich użyciu pojawiają się nieestetyczne i bolesne krosty, włosy wrastają, a na skórze pozostają podrażnienia. Chociaż jakiś czas temu depilacja woskiem była hitem, ponieważ pozostawia skórę gładką i przyjemną na dłużej, to jednak ma swoje minusy. Sam fakt, że najpierw trzeba zapuścić włosy do odpowiedniej długości jest już uprzykrzający szczególnie latem. Poza tym włosy po takich zabiegach mają niestety tendencję do późniejszego wrastania.

Laser Vectus – co to jest?

Laser Vectus jest produktem nowej technologii, który emituje impulsy wiązki światła, które przenikają przez skórę i docierają do mieszka włosowego. Mieszek włosowy poprzez zawartą w nim melaninę pochłania energię wiązki światła i następnie ulega zniszczeniu. Dzięki temu włos nie ma możliwości ponownego odrośnięcia. Aby zabieg był najbardziej skuteczny, należy go powtarzać w specjalnych cyklach, ponieważ to zapewni pożądane i satysfakcjonujące rezultaty. Zabiegi depilacji laserowej powtarza się w cyklach nie bez powodu. Włosy również mają swoje cykle, ale każdy włos może być w innej jego fazie podczas zabiegu, a najlepiej, aby był w fazie anagenu, czyli fazie wzrastania włosa.

Laserowa depilacja Gdańsk – gdzie najlepiej wykonać zabieg?

Zabiegu nie można wykonać w domu z prostej przyczyny – urządzenie do depilacji laserowej Vectus jest bardzo drogie, dlatego jest w użytku tylko profesjonalnych gabinetów. Zabieg poleca się wykonywać w renomowanych placówkach, gdzie usługę poprzedza odpowiedni wywiad i dobranie parametrów przez specjalistę w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Sprawdź jak wygląda depilacja laserowa Gdańsk:

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

  • Przygotowania do zabiegu powinny zacząć się już 1-2 miesiące wcześniej poprzez zaprzestanie opalania oraz zaprzestania depilowania skóry, która ma być poddana zabiegowi zarówno woskiem jak i depilatorem.
  • Miesiąc przed wizytą w gabinecie nie powinno się również smarować maściami i kremami z retinoidami, witaminą A i C oraz kwasami owocowymi.
  • Dbaj o dobre nawilżenie skóry i jej zdrową kondycję.
  • Na 2 tygodnie wcześniej należy odstawić wszystkie zioła i leki ze składnikami fotouczulającymi jak np. dziurawiec.
  • Dzień przed zabiegiem użyj zwykłej maszynki do golenia w celu zgolenia włosów z danego obszaru skóry i nie używaj już żadnych kremów, maści i balsamów.

Dla kogo jest zabieg depilacji laserem Vectus?

Depilacja laserowa jest dla każdego, kto pragnie mieć gładką skórę pozbawioną włosów. Niezależnie czy jest to motywowane względami estetycznymi czy też medycznymi. Szczególnie polecana jest dla osób chorujących na zapalenie okołomieszkowe lub różnego rodzaju zaburzenia hormonalne, które powodują nadmierne owłosienie. Również dla osób borykających się z problemem wrastających włosów. Można wydepilować każdą okolicę ciała.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczucia z zabiegu są bardzo indywidualną sprawą i zależą m.in. od naszego progu bólu, wrażliwości skóry, dnia cyklu. Zabieg laserem Vectus jest zdecydowanie mniej bolesny od zabiegu wykonywanego innym typem lasera. Podczas wypuszczania wiązki światła można odczuć chwilowe ukłucia. Jednak są one miejscowe i trwają dosłownie chwilę. Laser ma specjalną nakładkę, która zmniejsza odczucia gorąca dzięki czemu zabieg jest lepiej tolerowany. Jeśli jednak masz obawy, ponieważ jesteś posiadaczką skóry bardzo wrażliwej na bodźce można zastosować krem z właściwościami znieczulającymi, aby odczucia były bardziej komfortowe. Nawet laserowa depilacja bikini może być dzięki temu praktycznie bezbolesna.

Jakie są efekty i kiedy można się ich spodziewać?

Ilość potrzebnych zabiegów jest indywidualna, ponieważ zależy od bardzo wielu czynników. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale zwykle jest potrzebna seria 4 lub 6 zabiegów, aby rezultaty były w pełni zadowalające.

Podsumowanie

Laserowa depilacja w Gdańsku może zapewnić skuteczną redukcję włosów w dowolnym miejscu na ciele. Po serii zabiegów możemy się cieszyć gładką skórą bez obaw o odrastanie i wrastanie włosów. W przeciwieństwie do innych systemów do depilacji laserowej laser Vectus nie narusza pigmentu skóry, a tylko sam pigment włosa. Dzięki temu można go bezpiecznie stosować na wszystkich rodzajach i odcieniach skóry. Zabiegi są bezproblemowe i sprawnie wykonywane pozostawiając skórę jedwabiście gładką i przyjemną na długo.

Leave a reply