Mikrodermabrazja diamentowa – zabieg pozwalający zachować zdrowy i piękny wygląd

0
501

Każdy z nas uwielbia czuć się pięknie i młodo. Niestety zła dieta, stres, szybkie tempo życia oraz upływający czas powodują, że nasza skóra traci blask, promienność i witalność. By móc przywrócić jej doskonały wygląd, warto postawić na profesjonalne zabiegi, które oczyszczą, wygładzą i odmłodzą naszą skórę. Mikrodermabrazja diamentowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Na czym polega i jakie przynosi efekty? Przyjrzyjmy się mu z bliska.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg peelingu mechanicznego, która polega na stopniowym złuszczaniu naskórka. Proces wykonywany jest przy użyciu specjalnej głowicy ścierającej. Wierzchnia warstwa naszego obumarłego naskórka zostaje usunięta, ustępując miejsca nowym, zregenerowanym komórkom. Co ważne, na głowicy ścierającej znajdują się syntetyczne bądź naturalne diamenty, wykazujące drogocenny wpływ dla naszej skóry. Urządzenie pod wpływem wysokiego ciśnienia zasysa skórę, dzięki czemu perfekcyjnie:

  • oczyszcza z martwego naskórka,
  • korzystnie działa na zmarszczki doskonale je wygładzający,
  • niweluje nieestetyczne przebarwienia,
  • dodaje elastyczności i ujędrnienia,
  • polepsza stan blizn i rozstępów,
  • poprawia nawilżenie skóry.

To wszystko sprawia, że korzystanie z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, będziemy mogli cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem naszej skóry.

Jak długo trwa mikrodermabrazja diamentowa?

Cały zabieg wykonywany jest w czasie 20-25 minut, gdy wykonywany jest na obszarze twarzy. Jeśli peeling wykonywany jest na powierzchni całego ciała, wówczas czas wydłuża się do około 80 minut. Należy jednak zaznaczyć, że zabiegi odmładzające całego ciała tą metodą są rzadką praktyką- przede wszystkim mikrodermabrazja diamentowa wykonywana jest w okolicach twarzy.

Jak często należy powtarzać zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej powinien być powtarzany w zależności od indywidualnych potrzeb naszej skóry. Zazwyczaj optymalne jest wykonywanie zabiegu jeden raz w tygodniu co 15-25 dni. Co ważne, by uzyskać efekt w postaci całkowitego pozbycia się warstwy martwego naskórka, należy wykonać co najmniej od pięciu do dziewięciu serii zabiegów.

Przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji diamentowej

Pomimo tego, że zabiegi odmładzające takie jak mikrodermabrazja diamentowa przynoszą spektakularne efekty, istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonania. Z całą pewnością na tego typu ingerencję na skórze powinny szczególnie uważać osoby, które miały wykonywane zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy. Co więcej, przeciwwskazaniem są także choroby skórne o podłożu wirusowym, bakteryjnym i grzybiczym, trądzik z poważnymi zmianami ropnymi, niewiadomego pochodzenia guzki, posiadanie skłonności do keloidów, nadżerki czy przeczosy.

Postaw na najwyższą jakość

W celu osiągnięcia zamierzonego efektu mikrodermabrazji diamentowej warto wykonywać zabiegi jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych, pod bacznym okiem wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów. Z całą pewnością renomowany salon Euforia w Lublinie jest miejscem przepełnionym pasją, profesjonalizmem oraz aktualną wiedzą, dzięki której wszystkie zabiegi, w tym mikrodermabrazja diamentowa są usługami wykonywanymi na najwyższym poziomie. Dbałość o najwyższy poziom higieny czy komfortu o wygody klienta sprawia, że salon wyróżnia się na tle konkurencji, ciesząc się ogromną popularnością i uznaniem w oczach szerokiego grona użytkowników.

Leave a reply