Jakie działanie mają kremy na trądzik różowaty

0
1063

Kremy na trądzik różowaty wspierają terapię antybiotykami, pomagają zachować higienę skóry oraz przywrócić ją do stanu sprzed choroby. Trądzik różowaty, w przeciwieństwie do trądziku młodzieńczego, pojawia się zwykle po 25 roku życia. Jest to przewlekła i zapalna choroba skóry twarzy, charakteryzująca się występowaniem wykwitów rumieniowych, grudek i krostek. Chociaż niekiedy obserwuje się je u osób nerwowych i nadpobudliwych, to w rzeczywistości trądzik różowaty ma związek ze zmianami hormonalnymi, zakażeniem bakteriami, może być indukowany niektórymi lekami lub czynnikami pokarmowymi (np.: alkohol, kawa, ostre przyprawy).

Wybór odpowiednich kosmetyków może znacznie wpłynąć na leczenie dolegliwości wywołanych zmianami skórnymi, nawet, pomimo że sama choroba nie jest w pełni wyleczalna. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie są najlepsze kremy na trądzik różowaty i w jaki sposób przebiega jego leczenie, zachęcam do kontynuowania czytania tego artykułu.

Jakie działanie posiadają kremy na trądzik różowaty?

Kremy na trądzik różowaty wspierają leczenie choroby, jednak przede wszystkim przy terapii zmiany należy wprowadzić również w swoim zachowaniu. Należy wyeliminować alkohol, ostre przyprawy oraz zrezygnować z zabiegów pielęgnujących, szczególnie tych, w których używa się kwasów owocowych, trójchlorowych i salicylowych, powodujących przekrwienia. Należy unikać przebywania na pełnym słońcu oraz nauczyć się radzić ze stresem.

Zminimalizowanie oddziaływania tych czynników, może znacznie pomóc w terapii przy użyciu leków i kosmetyków. Samo rozpoznanie choroby powinno odbyć się u specjalisty-dermatologa, który jednocześnie poda odpowiednie zalecenia i przepisze lekarstwa. Mając na myśli kremy na trądzik różowaty, mówimy o różnych dermokosmetykach, które działają profilaktycznie, oraz które:

  • działają pielęgnująco na skórę – nawilżają i odżywiają,
  • mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne,
  • hamują produkcję łoju,
  • niwelują podrażnienia, oraz uczucie pieczenia,
  • zmniejszają zaczerwienienia, oraz wzmacniają warstwę ochronną naskórka,
  • regenerują uszkodzenia skóry.

Charakterystyka procesu leczenia, czyli farmakoterapia wspierana kosmetykami

Kremy na trądzik różowaty zawierają szereg witamin, ekstraktów roślinnych i substancji o działaniu leczniczym. Chociaż nie mogą być stosowane jako alternatywa dla leczenia farmakologicznego, to powinny być używane do zapewnienia odpowiedniej higieny chorej skóry. W ten sposób leczenie trądziku przebiega w trzech fazach:

  • Po pierwsze, stosuje się leki zewnętrzne redukujące zmiany zapalne. Tego typu lekarstwa przypominają antybiotyki i mają postać żelu lub kremu.
  • Po drugie, niezbędne może okazać się leczenie doustne. Zakażenie trądzikiem może być wywołane m.in. bakterią Helicobacter pylroi lub może mieć związek z niedokwaśnością soku żołądkowego. Przyjmowanie tabletek ma miejsce przy zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego, co niekiedy należy wspierać odpowiednią dietą.
  • Po trzecie, ważne jest stosowanie dermokosmetyków. Skóra zakażona trądzikiem staje się wrażliwa i delikatna, dlatego do codziennego stosowania, mycia i pielęgnacji zaleca się używanie sprawdzonych i rekomendowanych kosmetyków przeznaczonych dla skóry z trądzikiem różowatym. Wspierają one terapię lekami, pomagają w odbudowie naskórka, oraz jego warstwy ochronnej, a także działają lepiej niż zwykłe mydła i detergenty, które mogą dodatkowo wywoływać podrażnienia.

Zestaw kremów Acnerose na trądzik różowaty

W wielu rankingach kremów na trądzik różowaty, kremy Acnerose zajmują topowe pozycje. Wszystkie preparaty dostępne są bez recepty, a w ofercie firmy znajdziemy: krem na rano, krem na dzień, pastę na noc oraz płyn oczyszczający. Wszystkie one pielęgnują skórę oraz działają przeciwbakteryjnie, co jest niezmiernie ważne przy tego typu schorzeniu.

Kremy na trądzik różowaty Acnerose posiadają szereg witamin oraz ekstraktów, które wspierają gojenie, regulują aktywność gruczołów łojowych, oraz przetłuszczanie się skóry, a dodatkowo nawilżają podrażnienia. Każdy z tych trzech kremów, na rano, dzień i noc, posiada swoiste właściwości, które pomagają utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji przez 24h/dobę. Płyn oczyszczający zawiera ekstrakty o działaniu przeciwzapalnym oraz kojące, wspomaga terapię i można stosować go bez użycia wody.

Kremy na trądzik różowaty – stosowanie

Preparaty antybiotykowe oraz dermokosmetyki są niezbędne przy terapii trądziku różowatego, jednak leczenie choroby jest długie i żmudne, czyli wymagające wiele cierpliwości. Sam trądzik opisuje się jako chorobę przewlekłą, czyli trwającą przez długi okres, która dodatkowo często przechodzi w stan uśpienia, po to, aby po pewnym czasie znowu samoistnie pojawić się w postaci różowych wykwitów na twarzy. Stosowanie lekarstw może być wskazane nawet przez okres kilku miesięcy, czego celem powinno być zmniejszenie istniejących objawów. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza, zmienić niewłaściwy tryb życia (codzienne nawyki, dieta), a także odpowiednio pielęgnować chore miejsca. Chociaż całkowite wyleczenie choroby może być trudne, to kremy na trądzik różowaty mogą pomóc zapobiec ponownemu pojawieniu się zmian skórnych.

Leave a reply