Jak często można jeść orzechy? Ile orzechów jeść dziennie?

0
1874

O właściwościach orzechów mówi się dość sporo. Są one bogatym źródłem zdrowego tłuszczu i witamin. Jedzenie ich codziennie może być wręcz zbawienne dla zdrowia. Ile orzechów można jeść dziennie i co dokładnie dają organizmowi orzechy?

Czy orzechy są zdrowe?

Jest wiele rodzajów orzechów, wśród których każdy ma inne właściwości odżywcze. Większość jednak posiada zespół cech, które sprawiają, że warto włączyć te niezwykłe rośliny do codziennej diety. Rozróżniamy orzechy włoskie, laskowe, makadamia, migdały, orzeszki ziemne i wiele innych rodzajów, znanych z rodzimego podwórka, lub sprowadzanych z dalekich krajów. Smaczne i świeże orzechy zamawiaj dzięki www.sprzedajemy.pl, znajdziesz tu wiele różnych produktów spożywczych na sprzedaż. Zamawiając orzechy z dobrego źródła, masz pewność, że dostarczysz swojemu organizmowi odpowiednich witamin i minerałów. Jakie wartości odżywcze posiadają orzechy? Przede wszystkim bogate są w tłuszcze jednonienasycone i kalorie, które są jednymi z lepszych, jakie możemy dostarczyć organizmowi. Migdały, orzechy brazylijskie, włoskie i makadamia korzystnie wpływają na układ krążenia oraz zawierają przeciwutleniacze, takie jak witamina E, która pomaga wzmacniać układ odpornościowy. Oprócz tego rodzaju witamin orzechy posiadają także białko oraz błonnik, oraz zawierają różne składniki odżywcze, takie jak magnez i miedź. Orzechy dobrze wpływają na koncentrację i cały układ nerwowy.

Ile orzechów dziennie można zjeść?

Orzechy stosowane są jako przekąska, często jednak dodaje się je do pełnowartościowych posiłków, takich jak obiad czy śniadanie. Pozwala to na uzupełnienie dania o jeszcze więcej witamin i mikroelementów. Orzechy jak najbardziej można spożywać codziennie, w większości przypadków jest to nawet jak najbardziej wskazane. Szacuje się, że około 28 gramów orzechów, czyli mniej więcej garść, dostarcza organizmowi składników odżywczych i witamin, które mogą zapobiec rozwojowi otyłości i cukrzycy typu 2. Jeśli chodzi o maksymalną ilość spożywanych orzechów w ciągu dnia, zależy to od wielu czynników, między innymi ich rodzaju. Przykładowo szacuje się, że orzechy włoskie powinno się jeść w ilości maksymalnie jednej garści dziennie, jednak jeśli spożyje się ich nieco więcej, nic złego nie powinno się stać. Podobnie jest w przypadku migdałów, natomiast orzechy laskowe można jeść w ilości około 20 sztuk dziennie.

Orzechy rano czy wieczorem?

Orzechy to doskonałe źródło białka i energii. Dlatego też najlepiej jest spożywać je w godzinach porannych i przedpołudniowych. Musli i batony energetyczne bardzo często zawierają mieszankę różnych nasion właśnie z tego względu – spożycie orzechów wraz z garścią otrębów i owoców doda nam energii na cały dzień i sprawi, że będziemy skupieni na pracy i bieżących zadaniach. Orzechy są polecane zwłaszcza dla sportowców, ponieważ są zdrowym źródłem białka.

Spożywanie orzechów to coś, o czym powinniśmy pamiętać codziennie. Różne rodzaje tych zdrowych roślin warto kupować ze sprawdzonych źródeł i mieszać je dowolnie według własnego uznania.

Leave a reply