Wsparcie dietetyka – kiedy warto z niego skorzystać?

0
33

Najczęściej, wizyta u dietetyka jest umotywowana chęcią zrealizowania jakiegoś celu, który ciężko jest nam osiągnąć na własną rękę. Tymczasem, do dietetyka może udać się tak naprawdę każdy, kto chce poprawić swój dotychczasowy sposób odżywiania się. Zastanawiając się, kiedy udać się do dietetyka najprostszą odpowiedzią jest to, że zawsze wtedy, kiedy czujemy, że przyszedł czas na pewne zmiany w naszym życiu, które wpłyną na jego jakość, na nasze zdrowie, a być może także i na nasza sylwetkę. Nie będąc pewnym, co do tego, czy wsparcie dietetyka jest nam potrzebne- warto udać się na pierwszą wizytę i sprawdzić, na czym będzie ona polegać.

Chęć poprawy wyglądu naszej sylwetki

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn, dla których decydujemy się na konsultację dietetyczną. Dietetyk pomoże nam ułożyć plan żywieniowy ukierunkowany na cel, jaki chcemy osiągnąć. Wszystko zostanie ułożone i rozpisane, a tym samym nie będziemy musieli takiego planu opracowywać samodzielnie nie wiedząc, czy będzie skuteczny. Dietetyk doradzi, w jaki sposób zacząć się odchudzać, aby jednocześnie było to efektywne, ale w dalszym ciągu zdrowe i bezpieczne dla naszego organizmu. Pomoże nam w systematycznym zmienianiu naszych dotychczasowych nawyków żywieniowych, które będą dobrym fundamentem późniejszego utrzymania nowej wagi bez efektu jo-jo.

Podczas konsultacji dietetycznej otrzymamy spersonalizowany plan, który będzie dopasowany do nas samych, a co za tym idzie istnieje duża szansa, że będzie on dla nas odpowiedni. Wizytę warto umówić za pośrednictwem strony projektzdrowie.info. Co istotne, regularne uczęszczanie do dietetyka pozwala ocenić efekty w czasie, a także dokonać pewnych modyfikacji podczas redukcji masy ciała. Ważne, abyśmy dobrze czuli się na nowej diecie i aby nie była ona dla nas męczarnią.

Wprowadzenie odpowiedniej diety dopasowanej do potrzeb

Zdarza się, że sami dochodzimy do wniosku, że nie wszystkie produkty nam służą. Niektóre nietolerancje pokarmowe możemy mieć od najmłodszych lat, bywa też tak, że po niektórych produktach po prostu czujemy się gorzej, chociaż nigdy wcześniej nie mieliśmy na nie uczulenia. Z wiekiem może się na przykład zmniejszać tolerancja laktozy. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest określona dieta, która może też być dietą eliminacyjną. A ponieważ często przejście na taką dietę może być dla nas prawdziwą rewolucją- dobrze zacząć od jadłospisu opracowanego przez specjalistę. Podpowie nam on, jakiego rodzaju zamienniki powinniśmy wprowadzić do naszej diety za produkty, które chcemy ograniczyć bądź też całkowicie wyeliminować. To najlepsza odpowiedź na pytanie o to, kiedy udać się do dietetyka żeby faktycznie pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie i samopoczucie. Pierwsze efekty nowej diety mogą być widoczne nawet już po pierwszych kilku dniach jej stosowania.

Dieta dopasowana do stanu zdrowia

To kolejna sytuacja, w której wizyta u dietetyka to naprawdę dobry pomysł. Konieczność przejścia na dietę może zaistnieć w momencie, kiedy na przykład zostanie nam zdiagnozowana cukrzyca, kiedy mamy problemy z nadciśnieniem lub też kiedy jesteśmy po różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych. Poprzez odpowiednią dietę możemy znacząco złagodzić wiele dolegliwości zdrowotnych.

Leave a reply