Przepisy przyrody: owocowe maski dla wszystkich typów skóry

0
1009

Każda kobieta marzy, aby zawsze wyglądać pięknie i długo zachować młodość swojej skóry. Istnieje duża ilość różnorodnych kosmetyków, które pomagają osiągnąć pożądanego rezultatu. Jednak wszystkie te środki wymagają
niemałych finansowych kosztów, a do tego zakupione towary mogą wywoływać reakcje alergiczne i okazywać się nie takimi efektywnymi, jak o tym krzyczy reklama.

Lecz można nie tracić duże środki na poszukiwania szczególnego kosmetycznego środka dla zachowania żeńskiej piękności, a zwrócić się do Matki Natury. Dawno udowodniono, że naturalne ingredienty znacznie przewyższają po swojej efektywności drogie kosmetyczne produkty. Ponadto, oni zawsze znajdują się pod ręką.

Jakie korzyści masek do twarzy?

  • pomaga głęboko oczyścić skórę, wydalając brud, tłuszcz, makijaż i inne zabrudzenia;
  • oczyszczają pory;
  • stymulują cyrkulację krwi;
  • regularne użycie sprzyjają usunięciu takich oznak starzenia, jak cienkie linie i zmarszczki, plamki pigmentowe;
  • nadają świetlisty blask skórze, miękkość i gładkość;

Polecamy przepisy owocowych masek do twarzy dla wszystkich typów skóry.

Dla suchej skóry

Maska bananowa: weź 1 banan, usunąć skórki i miękisz rozgnieść drewnianą pałeczką. Do otrzymanej kaszy dodać 1 łyżeczka śmietany i dobrze wymieszać. Nałożyć na twarz i szyję i pozostawić na 15-20 minut.

Maska truskawkowa: weź kilka jagód truskawki i rozgnieść ich drewnianą pałeczką. Dodaj 1 łyżeczka miodu i wymieszaj. Nałóż otrzymaną maskę na twarz i szyję na 10-15 minut. Potem zmyj najpierw ciepłą wodą, a dalej chłodną.
Ważne! Dla zmywania maski dla suchej skóry pożytecznie stosować ziołowy wywar lub mleko, rozcieńczonego wodą przegotowaną.
Przed przygotowywaniem masek, owoce i jarzyny przemywają wodą i wydalają duże kostki.

Dla normalnej skóry

Maska z grejpfruta: oczyścić połowę grejpfruta i rozgnieść drewnianą łyżeczką. Dodać 1 łyżeczka płatków owsianych i mleka, wymieszać. Nanieść maskę na 15-20 minut na twarz i szyję.

Jarzębina maska: garść jagód jarzębiny rozgnieść drewnianą łyżką i otrzymaną masę nanieść na 10-15 minut na działkę oblicza i szyi. Zmyć lekko ciepłą wodą.

Dla tłustej skóry

Maska z czerwonej porzeczki: weź garść jagód czerwonej porzeczki, przetrzyj ich przez sito aż do utworzenia kaszy. Otrzymaną masę nałożyć na twarz na 15-20 minut.

Maska z borówki brusznicy: weź kilka jagód borówki brusznicy i rozgnieść ich drewnianą łyżką, dodać 1 ubite białko, rzetelnie wymieszać. Otrzymaną kaszę nanieść na twarz i szyję na 20 min. Zmyć wodą pokojowej temperatury.
Ważne! Żeby zmyć maskę dla tłustej skóry, rekomenduje się wykorzystać wodę lekko zakwaszonej sokiem z cytryny, winogronowym lub jabłkowym octem.

Dla dojrzałej skóry

Jabłkowa maska: natrzeć 1 jabłko na tarce, dodajcie 1 łyżeczka śmietany i trochę ziemniaczanego krochmalu. Wymieszać do otrzymania gęstej jednorodnej masy i nałóżyć na twarz i szyję na 15-20 minut. Potem zmyjcie wodą.

Brzoskwiniowa maska: weź jeden brzoskwinia, oczyścić od skóry i usunąć pestkę. Miąższ rozgnieść drewnianą łyżką i dodać 1 łyżeczka mleka i płatków owsianych. Wymieszać do otrzymania jednolitej kaszy i nanieść na działkę twarz i szyję na 15-20 minut.
Ważne! Dla dojrzałej skóry rekomenduje się wykorzystać witaminowe maski, które mają tonizującą właściwość.

Dla wszystkich typów skóry

Malinowa maska: weź garść jagód maliny i przetrzeć ich przez sito. Wyciśnij sok i tym sokiem zmoczyć serwetkę. Przepojoną serwetkę nałóżyć na twarz i szyję, zostawić na 10 minut.

Pomarańczowa maska: pomarańczę przemyć pod bieżącą wodą i natrzeć na tarce razem ze skórką. Otrzymaną masę nanieść na twarz i szyję na 10-15 minut, potem spłukać zimną wodą

Ważne! Do przygotowania purée z owoców i jagód, niewskazane jest korzystać metalowymi przedmiotami, lepiej wykorzystać przedmioty, wykonane z naturalnych materiałów (kamień, drewno i tak dalej).

Leave a reply