Co robić, aby mieć płaski brzuch i kształtne pośladki: dieta, ćwiczenia rolowanie?

0
1221

Posiadanie szczupłej sylwetki i płaskiego brzucha oraz kształtnych pośladków to marzenie wielu kobiet. Uważa się to za szczyt atrakcyjności, ale mało która z pań może się tym pochwalić. W jaki sposób da się to osiągnąć? Jakie ćwiczenia i dieta na płaski brzuch i kształtne pośladki?

Jaki przepis na idealną sylwetkę?

Tak naprawdę nie ma tutaj jednego idealnego przepisu, który zagwarantowałby nam perfekcyjną sylwetkę. Właściwie każda z nas ma pewne niedoskonałości, z którymi warto się pogodzić i nie zmieniać się na siłę, jednak dążenie do lepszego wyglądu nie jest niczym złym. To przejaw chęci zadbania o samą siebie, a odpowiednia dieta i ćwiczenia pozwolą nie tylko ukształtować ciało, ale i zachować dobre zdrowie i samopoczucie. Jest oczywiście kilka sposobów, które mogą pomóc nam w wypracowaniu płaskiego brzucha i kształtnych pośladków.

Co zrobić, by mieć płaski brzuch?

Dieta i ćwiczenia – to podstawa, o której powinno się pamiętać zawsze, niezależnie od tego, do jakiego celu się dąży. Zdrowe odżywianie i ruch mogą pomóc nam w zachowaniu szczupłej sylwetki, ale chcąc mieć płaski brzuch, trzeba czegoś więcej. Z pewnością przydadzą się tutaj specjalne ćwiczenia, które wspomogą wypracowanie mięśni. Odpowiedni trening może pomóc, ale trzeba to robić systematycznie. Warto robić brzuszki, deskę, wykroki oraz siad narciarski. Chcąc zwalczyć boczki, można też przyciągać kolano do łokcia po skosie przy jednoczesnych skrętach tułowia. Popularne ćwiczenia na brzuch znajdziesz również na jejzdrowie.pl, gdzie dokładniej wyjaśniono, co powinno się robić.

Dobrze też zadbać o właściwą dietę, nie przejadać się i unikać cukrów prostych, tłuszczy oraz produktów przetworzonych. Warto za to zainwestować w posiłki bogate w błonnik, który pomoże wyregulować metabolizm. Poleca się spożywanie owoców i warzyw, typu ogórki, pomidory, marchew, pieczarki, cukinie, banany. Ważna jest także odpowiednia ilość białka, zwłaszcza w postaci ryb, chudego schabu czy kurczaka. Lepiej unikać produktów wzdymających, jak białe pieczywo, ryż czy makaron.

Jakie metody na kształtne pośladki?

Kolejnym marzeniem wielu kobiet, jest posiadanie kształtnych pośladków. Tak jak w przypadku płaskiego brzucha i tutaj duże znaczenie będzie miała zarówno dieta, jak i odpowiednia dawka ruchu. Nie trzeba przy tym iść na siłownie i można je zrobić w domu. Sprawdzą się szczególnie treningi cardio jak bieganie, czy orbitreki oraz rower. Stare dobre przysiady także wspomagają kształtowanie pośladków. Warto zdecydować się na takie ćwiczenia jak wynoszenie bioder ku górze, gdy jest się w pozycji leżącej, unoszenie prostej lub zgiętej nogi w klęku podpartym do góry albo na bok. Można też po prostu podnosić nogę do góry, gdy się stoi.

Jeżeli chodzi o dietę, to i tutaj istotne będzie zadbanie o to, by była ona zbilansowana i zdrowa. Podobnie jak wyżej, dobrze przede wszystkim stawiać na naturalne, a nie przetworzone produkty, unikać niezdrowych tłuszczy i cukrów, a także starać się samodzielnie przyrządzać posiłki. Jedzenie musi być bogate we wszystkie składniki mineralne i witaminy. Warto uwzględnić w diecie chude mięso, ryby, produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, zdrowe oleje, jajka.

Leave a reply