Botox twarzy – na czym polega i kiedy warto go wykonać?

0
1240

Zmarszczki widoczne na twarzy można dzisiaj wymazać z niej za pomocą specjalnych zabiegów medycyny estetycznej. Wśród nich dużym powodzeniem cieszy się botox. Na czym dokładne polega ten zabieg? Kiedy warto go przeprowadzić?

Gabinety medycyny estetycznej mogą zaoferować swoim pacjentom dostęp do zróżnicowanych zabiegów medycznych skupionych na poprawie estetyki wyglądu twarzy i ciała. Wśród nich prym wiodą zabiegi odmładzające, do których zalicza się botox.

Czym jest botox?

Nazwa botox odnosi się do rodzaju preparatu używanego w celu usuwania zmarszczek oraz do zabiegu, który prowadzony jest na jego podstawie. Botox, inaczej toksyna botulinowa, to związek produkowany przez bakterie jadu kiełbasianego. Jest zaliczany do grupy neurotoksyn, ponieważ potrafi blokować przewodnictwo pomiędzy nerwami a mięśniami.

Działanie botoksu spowodowało, że stał się on jednym z popularnych związków używanych w wielu zabiegach medycznych, w tym medycyny estetycznej. Gdy chodzi o zabieg jak botox Kraków jest miastem, w którym także jest on dostępny w gabinetach medycyny estetycznej.

Jakie efekty daje stosowanie botoksu na twarz?

Botox to związek, który po wstrzyknięciu go skórę, a dokładnie w miejsca, w których formują się zmarszczki, potrafi zmniejszyć ich widoczność. Dochodzi wtedy do wygładzenia zmarszczki poprzez zablokowanie przewodnictwa między nerwami i mięśniami. Stąd też botox działa najskuteczniej na zmarszczki mimiczne.

Toksyna botulinowa sprawdza się w likwidacji poniższych typów zmarszczek:

  • zmarszczki na czole – poziome i pionowe
  • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki, zmarszczki na dolnej powiece
  • zmarszczki wokół ust – zmarszczki palacza
  • bruzdy nosowo-wargowe

Zastosowanie botoksu powoduje, że można uzyskać trwały efekt wygładzenia zmarszczek na twarzy, który widoczny jest w okresie od 3 do 6 miesięcy. Następne można wykonać ponowny zabieg – każdy kolejny pozwala na wydłużenie widoczności efektu.

Jak przebiega zabieg wstrzyknięcia botoksu?

Zabieg odbywa się bez konieczności znieczulenia, chociaż może być ono wykonane na życzenie klientki gabinetu. Lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiednią ilość preparatu z toksyną botulinową, a następnie wstrzykuje go w skórę pacjenta, w miejsce, gdzie zlokalizowane są zmarszczki.

Rezultaty zabiegu nie są widoczne natychmiastowo, ponieważ zwykle trzeba zaczekać kilka dni, aż substancja ta zacznie działać. Wówczas stopniowo dochodzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek.

Warto wskazać, że prawidłowo wykonany zabieg z użyciem botoksu nie powoduje zaburzenia rysów twarzy. Właśnie dlatego duże znaczenie ma wykonanie go w dobrym gabinecie, na przykład Bonadea – lekarz medycyny estetycznej w Krakowie może wtedy wykonać procedurę tak, by efekt był naturalny, a zmarszczki zniwelowane.

Ile kosztuje botox na twarz?

Koszty związane z wykonaniem zabiegu zależne są od wielu czynników, między innymi od wybranego gabinetu czy miejsc, które poddane są procedurze.

Najczęściej koszty związane z wykonaniem zabiegu wynoszą od około 800 do 1500 złotych. Dokładne cenniki są zaprezentowane na stronach gabinetów.

Leave a reply