Do czego służą poduszki profilowane?

0
568

Jakość naszego snu zależy od wielu czynników. Mało kto jednak zwraca uwagę na to, aby wybrać odpowiednią poduszkę, która ma również ogromny wpływ na to, czy rano obudzimy się wypoczęci i zrelaksowani. Jednym z rodzajów poduszek, dzięki którym możemy zadbać o zdrowy sen są poduszki profilowane. Czym się charakteryzują? Jakie są typy poduszek profilowanych?

Czym są poduszki profilowane?

Poduszki profilowane wykonane są z elastycznej lub lateksowej pianki, która świetnie dopasowuje się do kształtu głowy, karku, czy szyi w trakcie snu. Dzięki temu nie musimy już rolować poduszki, zwijać jej na pół, czy też podkładać pod nią kolejną poduszkę. Poduszki profilowane są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich. Bez względu na to, czy ktoś śpi na plecach, boku, czy na brzuchu, gwarantują one doskonale podparcie kręgosłupa i mięśni w każdej pozycji. Dzięki nim rano nie obudzimy się z napiętym karkiem, czy sztywną szyją, tak jak to się może zdarzyć w przypadku zwykłych poduszek.

Rodzaje poduszek profilowanych

Poduszki profilowane dostępne są w kilku rodzajach. Dzięki temu każdy może wybrać idealny model dla siebie, który zagwarantuje mu najwyższy komfort i jakość wypoczynku.

Poduszki profilowane dla alergików

Dobrym wyborem dla alergików mogą być lateksowe poduszki profilowane. Cechują się one odpowiednimi właściwościami, dzięki temu, że w ich składzie znajduje się lateks. Poduszki z pianki termoelastycznej są dobrym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ charakteryzują się tym, że nie zbierają roztoczy i bakterii, które uczulają.

Poduszki profilowane dla osób z bólem karku i szyi

Z powodu źle dobranej poduszki ludzie często cierpią na napięcia mięśniowe w obrębie szyi i karku. Na rynku można więc znaleźć poduszki profilowane z pianki termoelastycznej, niekiedy nawet z dodatkiem włókien węglowych. Takie modele sprzyjają rozluźnianiu mięśni, dzięki czemu sen staje się przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Na dodatek świetnie wpływa to na regenerację organizmu po ciężkim dniu. Poduszka profilowana z pianki termoelastycznej reaguje jednocześnie na nacisk i temperaturę ciała człowieka. W ten sposób idealnie się dopasowuje, co przekłada się na lepsze podparcie kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Poduszki profilowane dla osób, które śpią na brzuchu

Jeśli większość nocy przesypiamy na brzuchu, to dobrze wyprofilowana poduszka będzie dla nas zbawieniem. Najczęściej są one wykonane z antyalergicznych materiałów i mają dodatkową wentylację, dzięki czemu nie rozwijają się w nich roztocza, bakterie i inne czynniki mogące wywołać alergię.

Leave a reply