Jak usunąć blizny na skórze? Poznaj skuteczne metody!

0
655

Blizny na skórze mogą wyglądać nieestetycznie. Czy można je w jakiś sposób zlikwidować? Tak, jest na to sposób, a nawet kilka. Co wybrać?

Aby usunąć bliznę, warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, w którym można skorzystać z szerokiej gamy nowoczesnych zabiegów likwidujących blizny. Gdy chodzi o zabiegi służące do usuwania blizn, na przykład peelingi czy laserowe usuwanie blizn Kraków może zapewnić dostęp do sprawdzonych gabinetów, w których przyjmują doświadczeni lekarze medycyny estetycznej.

Jak zlikwidować widoczne blizny?

Blizny mogą mieć różne pochodzenie. Często są pozostałością po wypadkach lub po operacjach, ale również do tej kategorii zaliczają się blizny potrądzikowe, które są rezultatem nieprawidłowo gojących się wyprysków.

Obecnie blizny można zlikwidować bez konieczności inwazyjnych, poważnych procedur wymagających długotrwałej rekonwalescencji. Do dyspozycji są zabiegi medycyny estetycznej, za pomocą których można szybko i wygodnie pozbyć się niedoskonałości.

Wśród najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej na blizny znajdują się:

  1. Laserowe usuwanie blizn
  2. Peelingi medyczne – kwasowe
  3. Mikrodermabrazja

Czym dokładnie charakteryzują się te zabiegi? Sprawdź dokładne informacje na ten temat poniżej.

  1. Laserowe usuwanie blizn

Za pomocą laserów można likwidować wszystkie typy blizn, w tym także te o dużej powierzchni i znacznej głębokości. Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia laserem warstwy skórnej z blizną. W efekcie organizm usuwa wtedy uszkodzone komórki, a w ich miejscu powstają nowe – prawidłowe. W efekcie blizna zanika, chociaż warto pamiętać o tym, że zabieg często trzeba wielokrotnie powtarzać.

Gdy chcesz wykonać laserowe usuwanie blizn Kraków jest miastem, w którym zabieg ten jest dostępny w wielu punktach.

  1. Peelingi medyczne – kwasowe

Dobre rezultaty zapewniają również zabiegi służące do chemicznego złuszczania skóry, czyli peelingi medyczne. Bazują one na zastosowaniu kwasów wpływających na naskórek, które powodują jego stopniowe złuszczanie i poprawiają jego wygląd.

Najczęściej peelingi kwasowe polecane są w przypadku blizn potrądzikowych, ponieważ pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów na dużej powierzchni skóry. Można również stosować je punktowo.

  1. Mikrodermabrazja

Dobry efekt może przynieść także zabieg jak mikrodermabrazja, który służy do oczyszczania skóry i zmniejszania widocznych na niej niedoskonałości. W tym przypadku efekty będą nieco słabsze niż wtedy, gdy wykonane będzie laserowe usuwanie blizn Kraków to miasto, gdzie można wykonać zabiegi na najwyższym poziomie.

Leave a reply