Czy naturalne kosmetyki do włosów są lepsze?

0
1643

Nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem mocnych, zdrowych i lśniących włosów. Poprawę ich kondycji obiecują kosmetyki, ale w praktyce te obietnice bywają często bez pokrycia. Czy naturalne szampony i odżywki są pod tym względem bardziej skuteczne?

Czy to na pewno jest naturalne?

O naturalności kosmetyków do włosów informuje etykieta – przynajmniej połowa składników musi być pochodzenia naturalnego. Szampon jest przede wszystkim po to, aby oczyścić skórę głowy i włosy, dlatego wystarczy krótka lista podstawowych składników o właściwościach myjących. W ekologicznych szamponach, dostępnych na https://eranatura.pl/, nie ma drażniących, agresywnych substancji, które świetnie czyszczą, ale zarazem otwierają łuskę włosa, przez co staje się on słabszy, bardziej łamliwy, a nawet może się w ten sposób zmienić jego porowatość.

W organicznych odżywkach składniki wspierają naturalny proces regeneracji włosa. Takie kosmetyki zawierają między innymi ziołowe ekstrakty, glinki, oleje roślinne, a odpowiednia ich kompozycja jest w stanie odżywić włosy, dobrze je nawilżyć i uzupełnić ubytki w naruszonej strukturze.

Na problemy z włosami

Z naturalnych kosmetyków korzystać może każdy, ale szczególnie poleca się je osobom, które mają kłopot z przetłuszczającymi się włosami, łupieżem, wrażliwą skórą głowy, włosami mocno zniszczonymi, przesuszonymi, z tendencją do wypadania. Naturalne szampony z oferty https://eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/szampony-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/ są łagodne dla skóry, działają kojąco, regulują wydzielanie sebum oraz usuwają przyczynę łupieżu. Preparaty o działaniu wzmacniającym dostarczają witamin i minerałów, zamykają łuski włosów, nawilżają i kondycjonują.

Drogeryjne szampony rzeczywiście mogą dawać szybki efekt, ale stosowane regularnie obciążają włosy i drażnią skórę. Wśród kosmetyków naturalnych są za to preparaty hypoalergiczne, które mają skład ograniczony do minimum, bez substancji zapachowych, co ogranicza niemal do zera ryzyko wystąpienia uczulenia.

Leave a reply