Medycyna estetyczna – czy musi oznaczać skalpel?

0
795

Z pojęciem medycyny estetycznej często spotkać się można, przeglądając kobiece magazyny lub sprawdzając oferty gabinetów kosmetycznych. Często kojarzy się ten termin z celebrytkami wciąż poprawiającymi swoją urodę lub kosztownymi operacjami. Nie jest to jednak właściwy trop. Sprowadzenie tej dziedziny wyłącznie do zabiegów upiększających jest nieco krzywdzące. Co więcej, wbrew pozorom nie obejmuje ona operacji plastycznych. 

Medycyna estetyczna – co to takiego? 

Popularna opinia na temat medycyny estetycznej jest taka, że dąży ona przede wszystkim do poprawy wyglądu fizycznego pacjenta oraz łechtania kobiecej próżności. W rzeczywistości jednak prawda na ten temat nie jest aż tak banalna. Dzięki medycynie estetycznej wiele kobiet może nabrać pewności siebie i podbudować swoją samoocenę. Osoby, które zmagają się z cerą trądzikową i bliznami mogą znaleźć receptę na swoje problemy. Podobnie ma się sprawa z paniami, które mają hormonalne problemy i walczą z nadmiernym owłosieniem. Medycyna estetyczna pomaga pannom młodym przygotować się do dnia ślubu oraz świeżo upieczonym mamom odzyskać kondycję po ciąży. Jednocześnie wszystkie te zabiegi pielęgnacyjne nie wymagają ingerencji chirurga i są w większości nieinwazyjne. Sprawia to , że cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych i gabinetów urody. 

Medycyna estetyczna – zabiegi laserem 

Wśród często wybieranych zabiegów, które nie wymagają użycia skalpela, szczególną uwagę warto poświęcić kuracjom wykorzystującym innowacyjne technologie. Należą do nich przede wszystkim zabiegi wykonywane laserem. Wiązka laserowa doskonale sprawdza się w przypadku depilacji, zwłaszcza w przypadku hirsutyzmu u kobiet, czyli gęstego owłosienia, trudnego do usunięcia tradycyjnymi metodami. Na stronie https://wspanialecialo.pl/ przeczytasz można przeczytać więcej na temat zabiegów stosujących tę technologię. Ciekawą propozycją jest także antycellulitowa kuracja laserem. To dobre rozwiązanie dla pań, które chciałyby pozbyć się skórki pomarańczowej przed letnim sezonem. 

Leave a reply