Wybielanie zębów u stomatologa – zalety, rodzaje zabiegów, ceny

0
672

Twoje zęby nie mają białego odcienia? Możesz to zmienić, korzystając z wybielania zębów! Jak wybielić zęby i z jakimi kosztami związana jest taka procedura? Sprawdzamy dostępne oferty!

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg mający na celu poprawę estetyki uśmiechu. Polega on na oddziaływaniu na szkliwo zębowe lub wnętrze zęba, by rozjaśnić je. Do tego celu używane są specjalne rodzaje preparatów o działaniu wybielającym.

Efekty wybielania zębów mogą być widoczne natychmiastowo lub też pojawiać się stopniowo. Czas ich widoczności zależy natomiast od prowadzonej diety, ponieważ picie dużej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina może spowodować szybkie pojawienie się osadów na zębach.

Kiedy warto zdecydować się na wybielanie zębów?

Zabieg wybielania zębów jest skierowany do każdej osoby, która chciałaby, aby jej uśmiech wyglądał piękniej.

Wybielanie zębów nie jest wskazane u osób, które mają choroby dziąseł, mocne uszkodzenia szkliwa zębowego. Należy też pamiętać o tym, że wybielaniu nie poddają się uzupełnienia jak plomby, koronki, licówki, mostki.

Uwaga! Wybielanie zębów najlepiej wykonać po ich higienizacji, czyli skalingu i piaskowaniu. Ta procedura powala na usunięcie ze szkliwa zębowego osadów i kamienia nazębnego, które pogarszają estetykę zębów, a także pozwala na uzyskanie lepszych efektów wybielania.

Wybielanie zębów – u dentysty czy w domu?

Zasadniczo zęby można wybielać samemu, jednak warto wskazać, że w przypadku profesjonalnego wybielania gabinetowego można uzyskać o wiele lepsze efekty.

W gabinetach stosuje się znacznie wyższe stężenia substancji wybielających, a także urządzenia, które pozwalają na przyspieszenie procesu wybielania zębów. Dzięki temu rezultaty są nie tylko szybsze, ale też bardziej widoczne w postaci bielszych zębów.

Gdy potrzebny jest prywatny stomatolog Gliwice prezentuje listę gabinetów, w których można skorzystać z szerokiej gamy usług polegających na wybielaniu zębów.

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Gabinety stomatologiczne oferują szeroką gamę zabiegów polegających na wybielaniu zębów. Wśród nich warto najczęściej wybierane są poniższe:

  1. Wybielanie nakładkowe

Zabieg polega na przygotowaniu nakładek na podstawie wycisków zębów pacjenta, a następnie stosowaniu żelu wybielającego umieszczanego w nakładkach, tak zwanych szynach. Następnie trzeba nosić je kilka godzin dziennie przez 2 tygodnie. Wybielanie nakładowe stopniowo wybiela zęby i pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów.

  1. Wybielanie lampą

To drugi popularny zabieg wybielania zębów, który polega na nałożeniu na zęby żelu wybielającego i naświetlaniu go lampą, aby aktywować jego działanie. Efekty widoczne są po jednej sesji, która trwa około 1,5 godziny. Różnica w odcieniu zębów jest natychmiastowa, ale warto wskazać, że rezultat nie jest tak długotrwały jak w przypadku wybielania nakładkami.

Ile kosztuje wybielanie zębów w gabinecie?

Koszt gabinetowego wybielania zębów wynosi najczęściej od około 600 do 2000 złotych zależnie od gabinetu i metody.

Leave a reply