Jak samodzielnie zrobić mydło w płynie?

0
2003

Najprostszą metodą jest użycie do tego mydła w kostce. Oto pomocne wskazówki.

Wybierz kostkę mydła do użycia. Możesz zrobić mydło w płynie z dowolnego mydła w domu. Użyj resztek lub w połowie zużytych kostek lub zastanów się nad wyborem, aby stworzyć mydło w płynie, którego możesz użyć do określonego celu. Na przykład:
Użyj mydła do twarzy, aby zrobić mydło w płynie, którego możesz użyć na twarzy.
Użyj kostki mydła antybakteryjnego, aby zrobić dobre mydło do rąk do czyszczenia w kuchni lub łazience.
Użyj kostki mydła nawilżającego, aby zrobić mydło w płynie, którego możesz użyć do mycia ciała.
Użyj bezzapachowego mydła, jeśli chcesz dodać własny zapach, aby stworzyć niestandardowe mydło w płynie.

Zetrzyj mydło w misce. Użyj drobnej tarki do sera, aby zetrzeć cały mydło w misce. Użyj najlepszej dostępnej tarki, aby kiedy topiło się mydło, proces przebiegał szybciej. Możesz pokroić mydło na kawałki, jeśli pomoże to łatwiej je zetrzeć.

Powinieneś posiadać około 1 szklanki (229 g) płatków mydlanych. Jeśli masz mniej, zetrzyj drugi pasek mydła.
Ten przepis można łatwo podwoić lub potroić, jeśli chcesz zrobić dużo płynnego mydła. To świetny prezent, zwłaszcza gdy jest przechowywany w ładnych słoikach.

Zmiksuj mydło z przegotowaną wodą. Zagotuj 1 szklankę (235 ml) wody, a następnie wlej do blendera wraz z startym mydłem. Ubij wodę i mydło, aż nabierze konsystencji pasty.

Robienie mydła w blenderze może pozostawiać resztki, które trudno jest usunąć, więc jeśli wolisz go nie używać, możesz zamiast tego zrobić mydło na kuchence. Po prostu dodaj płatki mydła do wody, gdy zacznie wrzeć na kuchence.
Spróbuj zrobić mydło w kuchence mikrofalowej jako kolejną alternatywę. Umieść filiżankę wody w bezpiecznym naczyniu mikrofalowym, zagotuj w kuchence mikrofalowej, dodaj płatki i potrzymaj przez kilka minut, aby się stopiły. Umieść naczynie z powrotem w kuchence mikrofalowej i podgrzej je w 30-sekundowych etapach, jeśli potrzebuje więcej ciepła.

Dodaj glicerynę do mieszaniny. Gliceryna działa jak środek nawilżający dla skóry, dzięki czemu mydło w płynie jest nieco łagodniejsze niż zwykłe mydło w kostce. Wymieszaj 1 łyżeczkę. (5 g) gliceryny, mieszając, aż zostanie dokładnie połączona.
Ulepsz produkt za pomocą dodatkowych składników. Tutaj możesz wykazać się kreatywnością dzięki mydłu w płynie, zwłaszcza jeśli zacząłeś od bezzapachowego mydła w kostce. Rozważ dodanie następujących składników, jeśli chcesz, aby twoje mydło w płynie było wyjątkowe:
Dodaj miód lub balsam, aby dodać wilgoci.
Dodaj kilka kropli olejku eterycznego, aby wyczuć zapach mydła.
Dodaj 10 do 20 kropli olejków eterycznych z drzewa herbacianego i lawendy, aby mydło było naturalnie antybakteryjne.

Użyj naturalnych barwników spożywczych, aby zmienić kolor. Unikaj stosowania standardowych barwników chemicznych, ponieważ nie jest to dobre dla skóry.

Stwórz właściwą konsystencję. Kontynuuj ubijanie mieszanki w blenderze, gdy dokładnie ostygnie. Stopniowo wlewaj wodę do mieszanki podczas ubijania, aż mydło uzyska idealną konsystencję. Jeśli nie używasz blendera, po prostu dodaj wodę i energicznie wymieszaj.
Wlej mydło do pojemników. Po całkowitym ostygnięciu można je wlać do słoików lub
pojemników za pomocą lejka. Jeśli masz dużą ilość mydła, włóż wszystko, co nie mieści się w pojemnikach, do dużej butelki lub dzbanka. Trzymaj pozostałe mydło pod ręką, aby użyć go podczas napełniania mniejszych butelek.

Leave a reply