Podejmij proste kroki do idealnej sylwetki

0
1000

Wiele osób marzy o dobrze zbudowanym ciele.

Płaski brzuch, brak cellulitu, jędrne pośladki. To wszystko wydaje się bardzo trudne w osiągnięciu, a przecież wcale tak nie jest.

Żeby móc chwalić się swoim ciałem nad jeziorem czy podczas wakacji nad morzem, wystarczy odrobina silnej woli i samozaparcia. Jak osiągnąć zamierzony efekt?

Sprawdź te parę domowych sposób na cellulit.

Odpoczynek

Osoby marzące o idealnej sylwetce, często lekceważą odpoczynek.

Zdrowy sen, trwający 7-8 godzin w ciągu doby, reguluje metabolizm i daje energię niezbędną do prawidłowego funkcjonowania.

Dodatkowo, osoby wypoczęte rzadziej sięgają po słodycze i napoje gazowane.

Dieta

To jest najważniejszy czynnik, wpływający na efekty pracy nad ciałem.

Spożywanie zbyt wielu posiłków lub ich niewłaściwy rodzaj, a także dieta bogata w cukry czy gotowe dania, niweluje wszystkie wyniki ciężkiej pracy.

Gotowe dania zawierają chemię, niezdrową dla organizmu. Lepiej jest przygotować posiłki samodzielnie i skupić się w nich na warzywach, owocach oraz białym mięsie.

Lepiej jest jeść mniej i częściej, niż rzadziej, ale większe ilości. Podczas dnia powinno spożywać się 5 niewielkich dań, pełnych witamin i minerałów.

Odstawienie wszelkiego rodzaju słodyczy, takich jak napoje gazowane, ciastka, chipsy czy batony, może zagwarantować nawet do utraty 1 kilograma w ciągu tygodnia oraz zapewnić więcej energii.

Pieczywo ma zgubny wpływ na sylwetkę. Najlepiej jest je całkowicie zastąpić sałatkami, a uczucie sytości zapewni niewielka ilość jajek.

Jeśli całkowite zrezygnowanie z chleba czy bułek jest zbyt uciążliwe, warto postarać się, aby sięgać jedynie po pieczywo ciemne i pełnoziarniste.

Zamiast spożywania tłustych dań, dobrze jest przestawić się na te gotowane na parze lub gotowane. Białe mięso, ryby oraz jajka, pomogą w szybkiej poprawie sylwetki.

W diecie niezwykle istotny jest błonnik, który oczyszcza jelita, tym samym regulując pracę metabolizmu.

Poprawa przemiany materii jest kluczowym elementem dbania o sylwetkę. Warzywa, owoce i produkty zbożowe, w dużej mierze bogate są błonnik.

Warto pamiętać, że głodówki są najgorszą drogą do sukcesu. Nie dość, że zakłócają metabolizm i przynoszą efekty odwrotne do zamierzonych, to mogą również być przyczyną poważnych chorób, takich jak bulimia czy anoreksja.

Ćwiczenia i aktywny tryb życia

Nic samo nie przyjdzie. O wszystko trzeba zawalczyć. Tak samo jest w tym przypadku.

Regularne ćwiczenia w domu są drogą do osiągnięcia sylwetki marzeń. Najważniejsza jest systematyczność i trzymanie się założonego planu.

Wystarczy nawet 10 minut dziennie, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji, wytwarzających się podczas pracy fizycznej i mających wpływ na samopoczucie oraz zdrowie fizyczne.

Na YouTubie jest wiele filmów instruktażowych na poszczególne partie mięśni. Trwają po kilka minut, a wykonywanie przedstawionych na nich ćwiczeń, razem z prowadzącym trenerem, zapewni niezwykłe efekty.

Aby uniknąć monotonni, mogącej być powodem znudzenia i rezygnacji, warto co jakiś czas zajrzeć na inny kanał, prowadzony odmiennym stylem i prezentujący różne ćwiczenia.

Ruch fizyczny jest istotny także w życiu codziennym. Wystarczy unikać jeżdżenia windą, a zamiast tego przejść się po schodach.

Poranne pobudki również warto usprawnić. Wcześniejsze wstawanie, zapewni czas na kilka skłonów czy przysiadów, co nie tylko pomoże w dbaniu o sylwetkę, ale także zapewni więcej energii na resztę dnia.

Dodatkowy czas przed pracą pozwala również na spokojniejsze wyszykowanie się do wyjścia i gwarantuje większe uczucie spokoju.

Podsumowanie

Najważniejsze jest, aby pamiętać o systematyczności i wyrobić sobie zdrowe nawyki.

Lepsza dieta, pozbawiona cukrów, zapewni lepsze samopoczucie i więcej energii w ciągu dnia, a także poprawia metabolizm.

Ruch fizyczny pomaga w spaleniu nadmiaru tłuszczu i jest doskonałą drogą do wymarzonej sylwetki, którą z dumą będzie można się chwalić podczas słonecznych dni.

Leave a reply