Stoły rozkładane na zamówienie – co świadczy o jakości wykonania?

0
851

Jeśli zamiast wybrać jeden z dostępnych na rynku modeli, wolisz zainwestować w stół rozkładany na zamówienie, to znaczy, że zależy ci, aby wybrać jak najlepszy mebel do twojego domu. Bywa, że za taki projekt trzeba zapłacić więcej niż za gotowy produkt, ale jeśli postawisz na dobrą markę, efekt końcowy będzie tego wart. Zobacz po czym poznać, że producent, którego wybierasz oferuje wysokiej jakości usługi stolarskie. 

Stoły rozkładane na zamówienie – rodzaj drewna 

Zazwyczaj w ofercie jest kilka rodzajów drewna, spośród których klient może wybierać. Zanim zamówisz, dopytaj jednak sprzedawcę, czy stół zrobiony jest z litego drewna. Tańszy zamiennik w postaci płyty wiórowej jest nietrwały i nie tak efektowny. Dobrym wyborem jest dąb, buk lub jesion. To trwałe i łatwe w obróbce gatunki, z których powstają piękne meble. Nie przerażaj się też, jeśli zauważysz spękania i sęki na drewnianych płytach, z których powstają słoje. To specjalnie wyselekcjonowane drewno, którego pozorne wady traktowane są jako elementy ozdobne. Na specjalne zamówienie możesz więc sprawić sobie stół z buku rdzeniowego i pochwalić się nim znajomym. 

Stoły rozkładane na zamówienie – sposób rozkładania 

Stół powinien rozkładać się bezproblemowo, bez użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Popularnym rozwiązaniem jest wkładka środkowa, jednak to niekoniecznie najlepsza opcja. Jeśli sprzedawca oferuje wkładkę frontową lub system dostawek, może się okazać, że taki sposób rozkładania będzie dla ciebie wygodniejszy. Szczególnie obustronne dostawki, których nie musisz używać równocześnie, dzięki czemu możesz powiększyć powierzchnię stołu stosownie do potrzeb. 

Stoły rozkładane na zamówienie – wyobraźnia przestrzenna producenta 

Jeśli chcesz mieć pewność, że producent będzie w stanie wykonać dokładnie taki stół, jaki ci się marzy, upewnij się, że posiada wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności projektowania. Na stronie https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/drewniane-stoly/ znajdziesz specjalny konfigurator stołów drewnianych. Sprawdź i poeksperymentuj z nim, a przekonasz się, czy jest możliwe stworzenie takiego mebla, który będzie odpowiadał twoim potrzebom. 

Leave a reply