Czy materace hybrydowe są wygodne?

0
667

Materace hybrydowe gwarantują wysoki komfort i higienę snu. Dlatego stają się one coraz popularniejszym wyborem użytkowników, którzy szczególną uwagę przykładają do tego, aby się wysypiać i budzić w pełni wypoczętym. Połączenie innowacyjnych pianek i sprężyn kieszeniowych gwarantuje wszystko to, co potrzeba, aby następnego dnia rano nie budzić się z bólem pleców i innymi dolegliwościami. Czym dokładnie są materace hybrydowe? Kto powinien z nich korzystać?

Materace hybrydowe – co to jest?

Materace hybrydowe to nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie najlepsze cechy modeli sprężynowych i piankowych. Zostały one stworzone z myślą o osobach, które mają bardzo wysokie wymagania i oczekują najlepszych komponentów, które przełożą się na komfort i higienę snu. Ponadto będą stanowiły optymalne podparcie dla ciała, dzięki czemu użytkownik uchroni kręgosłup przed nienaturalnym ułożeniem.

Materace hybrydowe dostępne są w wielu konfiguracjach. Wszystko zależy od zastosowanych materiałów, ich kolejności ułożenia, a także grubości warstw. Najczęściej jego podstawę stanowi nowoczesny rodzaj sprężyn, kieszeniowych, które pracują niezależnie od siebie. Im więcej sprężyn się znajduje w materacu hybrydowym, tym więcej punktów podparcia, co przekłada się lepszy sen.

Wierzchnią warstwą jest zaawansowana technologicznie pianka w różnych rodzajach i inne dodatki, jak np. włókna sizalowe. Warto przy tym pamiętać, że materace hybrydowe mają wysokie warstwy składające się z kilku rodzajów pianek. Wierzchnia warstwa odpowiada głównie za jakość snu i wspiera właściwe podparcie kręgosłupa.

Najważniejsze cechy materacy hybrydowych

Materace hybrydowe, które można kupić między innymi na https://sembella.pl/produkty/materace/hybrydowe/ są wyraźnie wyższe od innych modeli. Powodem tego jest to, że składają się one z kilku warstw i rodzajów pianek, a także kieszeni ze sprężynami. Wysoki materac to dodatkowy atut dla osób, które mają problemy ze wstawaniem i lubią spać na wysokich łóżkach.

Materace hybrydowe podobnie, jak inne rodzaje, charakteryzują się tym, że mają dobrą przepuszczalność powietrza i świetnie odprowadzają wilgoć. Dlatego też często są wybierane przez osoby, które borykają się z alergią o różnym podłożu. Większa grubość materacy hybrydowych sprawia, że są one także odporne na zniekształcenia i punktowe wgniecenia.

Dla kogo materace hybrydowe?

Materace hybrydowe to modele, które idealnie pasować będą wszystkim osobom, niezależnie od wieku i tego, jak śpią. Oczywiście każdy materac powinien być odpowiednio dobranych do indywidualnych predyspozycji użytkownika, jednak szeroka oferta tego typu produktów sprawia, że nikt nie powinien mieć z tym problemu. Materace hybrydowe są więc idealne dla osób, które borykają się z alergią. Gruba warstwa pianki i duża liczba niezależnie pracujących sprężyn dają bardzo dobre podparcie całego ciała, a przy tym izolują ruchy drugiej osoby.

Leave a reply