Jaki rower na długie trasy będzie najlepszy?

0
1136

Zazwyczaj przygoda z rowerowymi wycieczkami rozpoczyna się od krótszych, mniej wymagających tras. Z czasem jednak ci, dla których jazda rowerem stała się hobby, wyruszają na dłuższe wycieczki. Do pokonania dłuższych tras należy jednak dobrać odpowiedni rower. Powinien on być wygodny, szybki, po prostu lepszy od wcześniejszego modelu. Jaki rower na długie trasy wybrać? Każdy musi przede wszystkim zwrócić uwagę na swoje indywidualne oczekiwania.

Szosówka pozwoli pokonać długi dystans

Nawet ci, którzy jazdę na jednośladzie traktują po amatorsku, mogą z powodzeniem wykorzystać rower szosowy na długie trasy. To jeden z najlepszych wyborów. Popularnym modelem jest endurance. Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest ma specjalnie opracowaną geometrię ramy, a także tym, że ma doskonałą amortyzację wstrząsów. Długie trasy rowerowe można na takim modelu pokonać bardzo spokojnie, bezpiecznie. Modele tego typu są odpowiednie nawet dla niewprawionych kolarzy, są stabilne, można na nich rozwinąć dużą prędkość. Jazda rekreacyjna będzie przyjemna – wysoka główka ramy umożliwia przyjęcie rowerzyście wygodnej pozycji. Jeżdżący nie musi układać ciała w niekomfortowej pozycji sportowej, dzięki czemu taki rower sprawdzi się też dobrze na codzienne, nawet krótsze wyprawy. Takie rowery na długie trasy mają też szereg innych zalet, do których można zaliczyć chociażby siodełko czy kompaktowe korby. Każdy więc, kto poszukuje roweru, którym pokona dłuższą trasę, może zainteresować się takim właśnie modelem.

Więcej na temat rowerów na dłuższe trasy przeczytasz tutaj -> https://pieknyrower.pl/rower-na-dlugie-trasy/

Idealny na wyprawy nieszosowe – rower gravel

Innym modelem, który cieszy się dużą popularnością wśród miłośników długich wypraw rowerowych, jest gravel. Jego charakterystyczną cechą jest kierownica typu baranek. Będzie to też idealny rower damski na długie trasy. Można na nim jeździć nie tylko po szosach, ale też w terenie. Dzięki grubszym oponom model gravel będzie odpowiedni do jazdy po bezdrożach, w lesie. Można nim też łatwo pokonać wszelkie utrudnienia w czasie jazdy, jak chociażby krawężniki. Komfort jazdy poprawia też doskonała amortyzacja. Warto pamiętać, że rower na długie trasy musi być dobrany przede wszystkim odpowiednio do terenu, po którym w większości będziemy się poruszać. Ci, którzy planują jeździć głównie po utwardzonych drogach, powinni wybrać rower endurance, natomiast ci, którzy chcą pokonywać różnorodne trasy – powinni postawić na stabilny model gravel.

Leave a reply