Jak stworzyć praktyczną przestrzeń w kuchni do zmywania naczyń i innych prac kuchennych?

0
433

Najwygodniejszym rozwiązaniem w kuchni jeżeli chodzi o zmywanie naczyń jest zmywarka. W zasadzie całą prace wykonuje ona za nas, poza jej zapakowaniem i rozłożeniem nauczyć do szafek kuchennych. Ale po pierwsze nie każdy zmywarkę i przestrzeń na nią posiada, po drugie nie wszystkie naczynia można w zmywarce umyć, a po trzecie zlewozmywak jest niezastąpiony i potrzebny w procesie przygotowywania dań. Aby ułatwić sobie wszelkie prace wykonywane w kuchni powinniśmy dobrze zagospodarować blaty kuchenne i zorganizować na nich jak najwięcej miejsca.

Zlewozmywak w funkcjonalnej kuchni

Przede wszystkim ważne jest to, jaki zlew wybierzemy. Nie tylko tworzywo, ale opcje jakie będzie posiadał, będą wpływały na komfort pracy i samego użytkowania. Godnym polecenia będzie  zlewozmywak granitowy. Jest on atrakcyjny nie tylko pod kątem ceny, ale także wytrzymałości i trwałości. Jego odporność na obicia, odbarwienia czy inne uszkodzenia mechaniczne sprawi, że posłuży przez długie lata w niejednej kuchni. Dodatkowo zlewozmywaki granitowe są ciche w swojej pracy. Jeżeli mieliśmy okazje pracować na zlewie ze stali, wiemy, jak wiele hałasu potrafi zrobić woda puszczona z kranu. Tego problemu nie uświadczymy w przypadku zlewu z granitu, więc spokojnie możemy wykonywać prace kuchenne nawet podczas w późnych godzinach wieczornych, gdy inni domownicy już odpoczywają. Zlewy granitowe zachwycają również wyglądem. Wpisują się w każdy styl, występują w bogatej kolorystyce, kształtach i rozmiarach, a co za tym idzie bez problemu odnajdą się na ciasnych i wąskich blatach, jak i dużych przestrzeniach czy wyspach kuchennych. Dodatkowym atutem zlewozmywaków granitowych jest funkcja wbudowanego dozownika na płyn do naczyń, co nie tylko poprawi estetykę blatu, ale zwiększy obszar roboczy.

Kolejnym aspektem w zwiększeniu miejsca na blacie jest dobór zlewozmywaka z odpowiednią ilością komór i ociekacza. Jeżeli nasza kuchnia nie posiada na wyposażeniu zmywarki, to naczynia musimy gdzieś suszyć. Aby nie dodawać kolejnych niepotrzebnych sprzętów można wybrać zlewozmywak z ociekaczem, który z powodzeniem posłuży do osuszenia czystej zastawy kuchennej.

Jak zaoszczędzić miejsce na blacie?

Innym pomysłem na zaoszczędzenie miejsca na blacie jest wykorzystanie ścian, szczególnie jeżeli nie mamy w kuchni zbyt wielu szafek czy kredensów. Na pobliskich ścianach przy zlewie, blacie i kuchence można zamontować wieszaki lub małe półki na przyprawy, noże z których często korzystamy czy inne łyżki, chochle czy deski do krojenia wykorzystywane podczas gotowania. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zlewozmywak bez ociekacza zamiast przenośnej suszarki możemy wykorzystać wbudowaną suszarkę w szafce nad zlewem, lub matę do osuszania naczyń, która będzie zajmowała miejscy wyłącznie podczas osuszania zastawy i garnków, a nie jak suszarka, na stałe zajmie miejsce i zabierze nam trochę dodatkowej przestrzeni.

Leave a reply