Plastyka powiek górnych – na czym polega ten zabieg?

0
709

Nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich powiek? Zauważasz, że zaczynają coraz bardziej opadać? Pomyśl o skorzystaniu z zabiegu chirurgii plastycznej, który pozwala na zniwelowanie efektu opadających powiek. Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest plastyka powiek?

Zabieg określany jako plastyka powiek, a także korekcja powiek górnych lub blepharoplastyka polega na zmianie wyglądu powiek górnych, aby zniwelować efekt ich opadania.

Opadające powieki często pojawiają się wraz z wiekiem, gdy dochodzi do nadmiernego naciągnięcia skóry powiek górnych. Wówczas wyraz twarzy staje się bardziej zmęczony, a ponadto opadające powieki mogą ograniczać pole widzenia.

Aby zniwelować efekt opadających powiek, prowadzony jest specjalny zabieg, który pozwala na ich uniesienie i poprawę wyglądu całej twarzy.

Wskazania do plastyki powiek

Zabieg blepharoplastyki polecany jest w poniższych przypadkach:

  • nadmierne zwiotczenie skóry górnej powieki
  • opadające powieki górne, które powodują ograniczenie pola widzenia i pogarszają estetykę twarzy
  • nadmierne opuchnięcia górnej powieki

Na czym polega zabieg korekcji powiek górnych?

Korekcja powiek górnych, które nadmiernie opadają, prowadzona jest poprzez wykonanie cięcia przebiegającego w miejscu naturalnego załamywania się powieki i wychodzącego lekko poza jego obszar, a następnie na usunięciu fragmentu tkanki tłuszczowej oraz skóry, co powala na „otwarcie” oczu.

Następnie rany zszywane są za pomocą bardzo cienkich szwów. Dzięki temu, że cięcie przebiega w załamaniu powieki, blizna po zabiegu nie jest widoczna.

Cały czas trwania zabiegu to najczęściej około 60 minut, dlatego też nie jest on długi. Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie jest wymagane przeprowadzanie znieczulenia ogólnego, czyli tak zwanej narkozy.

Jak postępować po zabiegu plastyki powiek?

Po zabiegu plastyki powiek górnych pacjent musi pamiętać o tym, aby bezwzględnie przestrzegać wtedy zaleceń lekarskich.

Zazwyczaj rekonwalescencja trwa około 10 dni, gdy dochodzi do zagojenia się tkanek. Szwy zdejmowane są najczęściej po 5-7 dniach od zabiegu.

Po zabiegu nie należy nosić soczewek kontaktowych, wykonywać makijażu powiek, a także wystawiać skóry na działanie promieniowania UV.

Gdzie można wykonać korekcję powiek górnych?

Osoby zainteresowane zabiegiem jak bezpieczna plastyka powiek w Krakowie mogą wykonać go obecnie w kilku specjalizujących się w nim klinikach i gabinetach chirurgii plastycznej. Z dokładnymi ofertami można zapoznać się online.

Jakie efekty daje plastyka powiek?

Zabieg polegający na plastyce powiek górnych pozwala na nadanie twarzy całkowicie nowego, znacznie młodszego wyglądu. Powieki już nie opadają, natomiast oko jest wtedy bardziej otwarte, co powoduje, że twarz wygląda promiennie, radośnie.

Dodatkowym atutem zabiegu jest powiększenie pola widzenia oka. Wiele osób, u których doszło do opadania powiek, ma problem z zaburzonym polem widzenia wywołanym przez ciążące powieki. Zastosowanie zabiegu plastycznego powoduje, że można znów uzyskać pełne pole widzenia, co poprawia codzienny komfort, a także wpływa na bezpieczeństwo, na przykład podczas jazdy samochodem.

Leave a reply