Kawa arabika – co sprawia, że ludzie ją uwielbiają?

0
649

Kawa przyciąga do siebie coraz większą rzeszę oddanych fanów. Jest to wynik pojawienia się wielu lokali, serwujących kawy za pomocą specjalistycznych metod, które nadają im zupełnie nowego wymiaru. Jedną z najpopularniejszych odmian jest arabika, która od lat zachwyca swoim delikatnym smakiem oraz posiada niskie stężenie kofeiny, dzięki czemu nadaje się do picia w każdych ilościach.

Kawa arabika – delikatny smak i charakterystyczny zapach

Chyba każdy z nas, kojarzy (chociażby z reklam) podłużny kształt, zielonkawą barwę i charakterystyczną literkę „s” nasion arabiki. Jeśli nie, podpowiadamy, że są to jedne z cech, które wyróżniają ją na tle innych. Poza nimi, kawa arabika, posiada ceniony na całym świecie delikatny smak, a w zależności od miejsca uprawy intensywnie orzechowy, czekoladowy bądź karmelowy zapach. Drzewka kakaowca są niezwykle podatne na choroby, a w szczególności grzyba zwanego rdzą. Na szczęście, lata upraw doprowadziły do powstania krzyżówki gatunków, która praktycznie całkowicie uodporniła się na niszczącą chorobę. Niestety w ostatnich latach, pojawił się nowy problem, a mianowicie – zmiany klimatyczne, które negatywnie wpływają na uprawy arabiki.

Kawa arabika i jej wymagająca uprawa

Drzewka kawowca to rośliny, które aby rosnąć, potrzebują ściśle określonych warunków. Najlepiej odnajdują się w strefach tropikalnych, gdzie temperatura nie przekracza 30 stopni Celsjusza oraz nie spada poniżej 15. Uprawy bardzo często znajdują się na stromych zboczach, co dodatkowo utrudnia dostęp do drzew. Arabika nie lubi bezpośrednich promieni słonecznych, wręcz przeciwnie, najlepiej odnajduje się w porze deszczowej, jednak należy pamiętać, że opady nie mogą przekroczyć 1500mm w ciągu roku. Wymagające warunki, nie odstraszają jednak plantatorów. Kawa arabika, mimo wszystkich przeciwności losu, jest jedną z najbardziej pożądanych. Paczkę arabiki, możemy zamówić przez internet na stronie https://sklep.ctdepot.pl/kawa-arabika. Jeśli poszukujesz kawy, która nie powoduje nadmiernego pobudzenia, arabika będzie idealnym wyborem.

Leave a reply