Jak zostać osteopatą?

0
617

Studia podyplomowe z zakresu osteopatii skierowane są do osób, które marzą o rozwoju w zakresie nauk medycznych. To idealna dalsza droga dla absolwentów fizjoterapii, którzy pragną zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim znaleźć specjalność, w której będą mogli się realizować. Należysz do tej grupy? Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję co do dalszego kształcenia.

Czym zajmuje się osteopatia?

Osteopatia jest dyscypliną, która zajmuje się diagnostyką, a także leczeniem nieprawidłowości dotykających układ ruchu człowieka. Co więcej, dziedzina ta pomaga także zwalczać zaburzenia dotyczące narządów wewnętrznych i układu współczulnego. Twórcą osteopatii był lekarz Andrew Taylor Still. Stworzył on Amerykańską Szkołę Osteopatii. Istotne jest również to, że osteopatia należy do medycyny niekonwencjonalnej.

Co zrobić, aby zostać osteopatą?

Osoby, które pragną zostać osteopatą, powinny odbyć studia podyplomowe z tej dziedziny. Przeznaczone są one dla osób, które skończyły jakiekolwiek studia z zakresu medycyny. Podczas nauczki studenci zdobywają wiedzę z takich zagadnień jak patologia, diagnostyka różnicowa czy też semiologia. Są także zajęcia z:

  • biochemii,
  • pierwszej pomocy,
  • żywienia,
  • fizyki biomedycznej,
  • fizjologii i wiele, wiele więcej.

Studia osteopatyczne trwają 4 lata i dostarczają studentom profesjonalną wiedzę, a także umiejętności, które będą mogli wykorzystać podczas praktyki zawodowej. W osteopatii najważniejsze jest to, że dąży ona do przywrócenia zdrowia pacjentom bez potrzeby przepisywania im środków farmaceutycznych, które poza tym, że leczą, wywołują również skutki uboczne.

Gdzie zrobić studia z zakresu osteopatii?

Placówką, która kształci studentów w dziedzinie osteopatii jest Fico-MUM Osteopathy Academy. Szkoła posiada akredytację Mazowieckiej Uczelni Medycznej. Istotne jest również to, że poziom nauczania jest niezwykle wysoki. W szkole zajęcia prowadzone są z wybitnymi wykładowcami z całej Europy. Dlatego zajęcia wzbogacane są o wartościowe materiały i najnowsze doniesienia, a także wyniki badań. Zdecydowana większość studentów to osoby, które pierwotnie ukończyły studia z zakresu fizjoterapii. Przedmiotów jest bardzo dużo, a więc należy nastawić się na ciężką pracę. Wszystko odbywa się dość intensywnie. W każdym roku jest dziesięć zjazdów, a na koniec studenci zdają egzaminy które mają formę testów teoretycznych, jak i praktycznych. Dlatego każdy absolwent dysponuje solidnym orężem w postaci specjalistycznej wiedzy, a także umiejętności.

Studia osteopatyczne dają absolwentom kierunków medycznych ogromną szansę na rozwój swojej pasji i wzbogacenie wiedzy o cenne wiadomości. Studenci podczas nauki w szkole poznają nowoczesne metody, dlatego po studiach stają się prawdziwymi profesjonalistami w swojej dziedzinie.

Leave a reply