Na Twojej twarzy widać postęp czasu? Dowiedz się więcej o laserowym odmładzaniu skóry

0
251

Czas dotyka nas wszystkich. Nasza twarz niekiedy z dokładnością oddaje metryczkę, a widać na niej nie tylko wiek. Każda nieprzespana noc, przewlekły stres, choroby, zmartwienia, a także zaniedbania w pielęgnacji ujawniają się na twarzy sprawiając, że nasza cera pokryta jest zmarszczkami, bliznami, przebarwieniami, przybiera szary kolor i traci jędrność. Rozwój medycyny estetycznej i technologii wyciąga rękę do każdego, kto ma świadomość upływu czasu, ale chce zadbać o cerę, przedłużyć jej młodość i cieszyć się jej nienagannym wyglądem i witalnością.

Laserowe odmładzanie skóry zamiast botoxu i liftingu

Laserowe odmładzanie skóry, inaczej resurfacing twarzy to proces odbudowy skóry, który odgrywa kluczową rolę w poprawie jej wyglądu oraz struktury. Może być wykonywany w prywatnych gabinetach medycyny estetycznej, przez dermatologów albo kosmetologów, przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii laserowych, które mogą pomóc w odbudowie naturalnych funkcji komórkowych skóry, zregenerować ją i nadać jej młodzieńczego i świeżego wyglądu. Laserowe odmładzanie skóry jest zabiegiem nieinwazyjnym, dlatego stanowi idealną alternatywę dla zabiegów liftingu, botoksu czy chirurgii plastycznej. Wiązka lasera wysyłana w konkretne miejsce twarzy skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, a także zewnętrze komórki znajdujące się w skórze właściwej, dodatkowo pobudza do wytwarzania nowe komórki jak także kolagen i elastynę, które odgrywają ważną rolę w wyglądzie naszej cery. Zabieg z wykorzystaniem lasera redukuje zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry, usuwa przebarwienia i zmiany potrądzikowe, rozjaśnia i niweluje widoczność blizn. Laserowe odmładzanie twarzy jest również dedykowane osobom, które na co dzień zmagają się z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, rumieniem, rozszerzonymi porami czy piegami. Fotoodmładzanie może zostać zastosowane:

  • Na twarzy (w okolicach oczu, w okolicach ust, czoła czy nosa)
  • Na szyi
  • Na dekolcie
  • Na grzbietach dłoni
  • Na innych wybranych partiach ciała

Jak wygląda laserowe odmładzanie skóry i kiedy pojawią się pierwsze efekty zabiegu?

Przede wszystkim przed wykonaniem zabiegu konieczny jest wywiad z pacjentem i dobranie odpowiedniej metody i odpowiedniego lasera do zmian skórnych, które wymagają „naprawy”. Po ustaleniu stanu zdrowia pacjenta i rozpoznaniu problemu lekarz lub inny specjalista może przystąpić do wykonania laserowego odmłodzenia skóry. Sam zabieg trwa od 20 minut do 2 godzin i zazwyczaj wykonywany jest bez znieczulenia. Wyjątkiem jest obszar ust, który z uwagi na swoją wrażliwość może wywołać u pacjenta ból i dyskomfort, wówczas stosuje się znieczulenie miejscowe lub dentystyczne. Po wykonaniu fotoodmładzania skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, może piec, a nawet może pojawić się na niej świąd. Do 7 dni po wykonanym zabiegu skóra zrobi się sucha i zacznie się złuszczać, odkrywając jędrny i elastyczny naskórek. Okres pełnej rekonwalescencji może potrwać do 3 tygodni.

Chociaż laserowe odmładzanie twarzy to zabieg nieinwazyjny i nie wymagający skalpela czy całkowitej narkozy, to niestety nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać. Z laseroterapii wykluczone są między innymi osoby, które posiadają opryszczkę, otwarte rany i alergie, przyjmują leki fotouczulające, walczą z nowotworem, posiadają choroby układu nerwowego lub sercowo – naczyniowego czy choroby naczyń krwionośnych. Zabieg nie jest również przeznaczony dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią.

Leave a reply