Linia do chleba arabskiego – co warto wiedzieć o sposobach produkcji?

0
725

Pita, lawasz, maca – to tylko kilka z wielu rodzajów chleba arabskiego, jakie pojawiły się w naszym kraju. Pieczywo to zyskuje coraz bardziej na popularności, co przekłada się na zainteresowanie urządzeniami do automatycznego wypieku. W naszym kraju takie rozwiązania są również dostępne.

Pita – skąd pochodzi to pieczywo?

Ojczyzną chleba arabskiego jest najprawdopodobniej Syria. Jest on bardzo prosty w przygotowaniu i składa się wyłącznie z czterech składników. Są to: woda, sól, drożdże i mąka. Swój kształt zawdzięcza także temperaturze, w jakiej jest wypiekany. Najczęściej jest to ok. 230 stopni Celsjusza. Dzięki temu we wnętrzu pity tworzy się specjalna kieszonką, którą możemy wypełnić rozmaitym farszem. W kuchni bałkańskiej i greckiej stawiają przede wszystkim na różne gatunki mięsa podsmażanego na ruszcie. Chleb arabski można równie dobrze wypełnić farszem warzywnym. Nie można także zapomnieć o odpowiednim sosie, np. tzatziki. W Polsce najczęściej z chlebem arabskim mamy do czynienia podczas przyrządzania kebaba. Produkcją tego pieczywa zajmuje się coraz więcej piekarni. Dlatego przygotowano dla nich rozwiązanie, które usprawnia jego wytwarzanie, zapewniając najwyższą jakość i niskie koszty produkcji.

Linia do chleba arabskiego – gdzie szukać dobrych maszyn?

Nowatorskim rozwiązaniem w dziedzinie produkcji tortilli, chapati czy chleba arabskiego są automatyczne linie przemysłowe. Tego typu system sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych piekarniach. Dzięki takim maszynom seryjna produkcja jest szybsza, a jakość produktów niezmiennie wysoka. W ciągu godziny linia do chleba arabskiego jest w stanie wyprodukować nawet 12 000 sztuk pieczywa. Polscy dystrybutorzy posiadają w swojej ofercie maszyny od światowych liderów w tej dziedzinie. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://bakeres.pl/oferta/linie-do-chleba-arabskiego-i-tortilli/. Dzięki technologicznemu wsparciu rozpoczęcie produkcji i optymalne wykorzystanie możliwości linii będzie bardzo przystępne. W ofercie producentów znajdziemy linie do małych, jak i dużych pomieszczeń.

Leave a reply