Kosmetyki do włosów – jakie można stosować?

0
1896

Istnieje wiele preparatów do pielęgnacji i stylizacji włosów. Przeczytaj, a poznasz je i będziesz wiedzieć, które wybrać.

Szampony – zmyją zanieczyszczenia

Dostosowane do rodzaju włosów są podstawą pielęgnacji. Niektórzy nie używają innych. Szampon może być do włosów farbowanych, zniszczonych, suchych, przetłuszczających. Myje skórę głowy i włosy jednocześnie je pielęgnując. Zawiera cenne składniki do różnych rodzajów włosów. Najlepiej używać tych szamponów, które mają w składzie wyciągi owocowe i roślinne. Można myć codziennie lub co drugi dzień. Wszystko zależy od długości włosów i częstotliwości przetłuszczania.

Odżywki, maski – wspomogą działanie szamponu

Bez tych preparatów włosy mogą wyglądać dobrze, ale one sprawią, że będą lśniące. W słońcu i świetle dziennym będzie widać ich piękny połysk. Odżywki i maski nakłada się i spłukuje po wyznaczonym na opakowaniu czasie. Można też rozprowadzić na włosach niewielką ilość. Według potrzeb i zaleceń producenta. Zbyt duża ilość może obciążyć włosy. Dostosowane są do rodzaju włosów i często z tej samej serii co szampon. Serie kosmetyków do włosów działają dobrze na włosy. Dzięki nim są mocne, błyszczą się, nie elektryzują. Warto używać szamponu, odżywki, maski.

Suchy szampon – szybkie mycie bez wody

Przydatny w podróży i gdy trzeba szybko umyć włosy bez ich moczenia w wodzie. Suchy szampon nakłada się poprzez spryskanie nim włosów. Ma formę sprayu i trzeba to zrobić z odpowiedniej odległości. Należy uważać na oczy. Następnie wyczesuje się ten kosmetyk za pomocą grzebienia. Efekt jest taki, że włosy są czyste w krótkim czasie. Dostępne są różne rodzaje suchych szamponów dostosowane do włosów. Zawierają składniki, które nie podrażniają. Dobrze czyszczą i warto stosować, gdy nie ma czasu na mycie głowy pod prysznicem.

Lakiery, pasty, gumy

Kosmetyki te służą do stylizacji włosów. Dzięki nim można utrwalić ciekawe fryzury. Zrobione wcześniej samodzielnie lub wykonane przez fryzjera z doświadczeniem. Lakiery do włosów są w sprayu. Spryskuje się nimi fryzurę. Ładnie pachną, nie zostawiają śladów na włosach. Dopasuj lakier do włosów do swoich potrzeb i ciesz się fryzurą przez dłuższy czas. Pasty i gumy to kosmetyki o gęstej konsystencji. Służą do utrwalenia ładnych fryzur. Dostępne w różnych opakowaniach. Pudełkach, tubkach o mniejszej i większej pojemności. Wygodnymi w użyciu preparatami są pianki do włosów, które nie obciążają. Ich konsystencja pozwala na precyzyjne rozprowadzenie.

Farby – koloryzacja na wysokim poziomie

Kolor włosów jest ważny. Musi być dopasowany do wizerunku. Odcienie są różne i można eksperymentować. Brązy, blondy, czarne, rud, czerwone. Farby do włosów dostępne są w drogeriach, marketach. Ładny kolor włosów zrobi także fryzjer za pomocą farb profesjonalnych. Nie trzeba od razu decydować się na trwały kolor. Wykorzystać można farby zmywalne w odważnych odcieniach lub zrobić pasemka. Po czasie koloru nie będzie widać i wtedy można zdecydować się na trwałe farby do włosów z drogerii lub w salonie fryzjerskim.

Jak widać, istnieje wiele kosmetyków do stylizacji, koloryzacji, pielęgnacji włosów. Wśród nich kobiety i mężczyźni znajdą coś dla siebie. Dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych kosmetyki do włosów ułatwią codzienne rytuały pielęgnacyjne. Włosy na tym zyskają. Fryzura będzie ładnie ułożona i zadbana. Na wiele okazji i na co dzień.

Leave a reply