Jakie zalety ma depilacja laserowa owłosienia?

0
1001

Depilować włosy można na wiele sposobów. Można je także golić. Wybór odpowiedniej metody ma duże znaczenie dla efektów, dlatego wtedy, gdy celem jest trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia, częstym wyborem jest depilacja laserowa. Na czym dokładnie polega? Jakie ma zalety?

Jak działa depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej polega na trwałym usuwaniu włosków wraz z ich mieszkami włosowymi, czyli strukturami, z których włoski te wyrastają. W efekcie możliwe jest pozbycie się ich na stałe.

Depilacja laserowa jako metoda usuwania niechcianego owłosienia jest aktualnie wybierana w celu likwidowania niechcianych włosków z różnych obszarów ciała oraz z twarzy. Może być ona prowadzona zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, dlatego pod tym względem ma ona uniwersalne zastosowanie.

Warto pamiętać o tym, że depilacja laserowa wymaga wykonania zabiegu kilkukrotnie, by pozbyć się wszystkich włosków! Zatem jeden zabieg jest niewystarczający i zwykle konieczne jest wykonanie 3-5 serii.

Depilacja laserowa – gdzie można ją wykonać?

Zabieg depilacji laserowej jest dostępny w specjalistycznych gabinetach i klinikach zajmujących się świadczeniem usług w tym właśnie zakresie.

W przypadku procedury jak nowoczesna depilacja laserowa Rzeszów jest jednym z miast, w których jest ona dostępna. Oferty rzeszowskich gabinetów prowadzących zabiegi depilacji laserowej można sprawdzić online.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserem?

Nowoczesna depilacja laserowa ma wiele zalet, co powoduje, że jest ona zabiegiem, który cieszy się obecnie dużym powodzeniem. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

  1. Długotrwałe efekty

Zdecydowanie największą zaletą zabiegów depilacji laserowej są ich długotrwałe efekty. Włoski są usuwane razem z mieszkami, co powoduje, że nie odrastają. W rezultacie można cieszyć się gładkimi nogami bez konieczności ich systematycznego golenia – często codziennego, a także woskowania czy depilowania depilatorem.

  1. Brak podrażnień

Dużym atutem depilacji laserowej jest brak podrażnień jak w przypadku częstego golenia lub woskowania skóry. Niewielkie zaczerwienienie i obrzęk pojawiają się bezpośrednio po zabiegu depilacji, natomiast potem skóra pozostaje aksamitnie gładka bez podrażnienia.

  1. Oszczędność czasu

Systematyczne golenie i depilowanie skóry może być bardzo czasochłonne. Wykonując serię zabiegów depilacji laserowej, można zatem zaoszczędzić dużo czasu na usuwaniu zbędnego owłosienia.

  1. Wszechstronne zastosowanie

Zabiegi depilacji laserowe pozwalają na usunięcie niechcianych włosków z różnych partii ciała oraz z twarzy. Najczęściej depilowane są obszary jak nogi, okolice bikini, pachy, a także twarz – wąsik na twarzy.

  1. Także na jasne włoski

Aktualnie w coraz większej liczbie gabinetów można skorzystać z zabiegów depilacji laserowej także na włoski jasne – blond, rude oraz siwe. Zabieg może być powadzony także na skórze opalonej. To powoduje, że gładką skórą może cieszyć się obecnie praktycznie każda osoba.

Gdy zatem myślisz o tym, by trwale usunąć niechciane włoski, depilacja laserowa może być przyszłościowym wyborem.

Leave a reply